شورای شهر در روز شوراها فرماندار: سنگنورد نیشابوری از هزینه سفرش بیش تر دریافت کرد

شهردار: برای نیشابور باید آرمانی فکر و عمل کرد  بلیط اتوبوس ها ۱۵ درصد گران شد

2آزاده مهدیار- جلسه شورای شهر در هفته ای که گذشت متفاوت از جلسات معمول برگزار شد و به مناسبت روز شوراها، صحن علنی میزبان فرماندار و معاون فنی وی، شهردار،  معاونین و مسئولین شهرداری بود و اعضای شورا از سوی مسئولین شهرستان مورد تقدیر قرار گرفتند.

فرماندار با بیان این که وجه اشتراک همه ما با هر سلیقه و تفکر، علاقه مندی به نیشابور و کار برای شهرمان است، اظهار داشت: لقب «شکوه تمدن ایران» که به نیشابور تعلق گرفته است بیشتر به گذشته نیشابور بر می گردد و همه ما باید تلاش کنیم این نام زیبنده امروز گردد. مظفری نفس شکل گیری شوراها در ۱۸ سال پیش را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: فرصت ها زودگذرند، باید برنامه ها تبدیل به توسعه شهر و رفاه مردم شود و از موضوعاتی که نفعی برای مردم ندارد عبور کرد.

شورای شهرداری نه شورای شهر

شهردار نیز در این نشست با بیان این که با تشکیل شوراها خشت اول «دموکراسی و مردم سالاری دینی» گذاشته شد، اظهار داشت: اما هدف «مدیریت واحد» که بنا بود عملی شود متاسفانه در سالهای بعد رُخ نداد و الان بیشتر شورای شهرداری داریم تا شورای شهر.

عباس حسینی در ادامه ضمن تبریک به اعضای شورا، مدت زمان زیادی را صرف ارائه گزارش عملکرد شهرداری، از اقدامات عمرانی گرفته تا پایتختی کتاب کرد. وی از قدم های به گفته وی بزرگ خود برای نیشابور سخن گفت و این که باید برای نیشابور آرمانی فکر و عمل کرد.

حسینی همچنین از امضای تفاهم نامه پارک ۱۲۰ هکتاری خیام-عطار خبر داد و از خبرنگاران خواست این خبر را تیتر کنند و از شورا یک ماه دیگر فرصت خواست تا برنامه های یک و نیم ساله، پنج ساله و بیست و پنج ساله خود را ارائه دهد.

این صحبت ها واکنش جالب همت آبادی را نیز در پِی داشت که خطاب به جمع گفت: برای عملی شدن وعده های آقای شهردار صلوات بفرستید.

حمید توزنده جانی، هزینه سفرش را دریافت کرد

فرماندار در حاشیه صحبت های خود، به حمید توزنده جانی، صخره نورد شهرمان، اشاره کرد که به مسابقات جهانی راه پیدا کرد و در شبکه مجازی از عدم حمایت و بدرقه مسئولین گلایه کرده بود.

مظفری ادامه داد: ایشان ۸ میلیون تومان برای سفر خود درخواست کرده بود که ۸ میلیون و ششصد هزار تومان دریافت کرد، حال باید علت گلایه وی را بررسی کنیم. مظفری همچین در رابطه با نقدهایی که به «همایش اوج انسان» وارد شده است، گفت: دکتر شفیعی کدکنی با من تماس گرفت و از حضور این محققان خبر داد و از نظر ما فرصت مغتنمی برای نیشابور بود که افرادی مانند «ریچارد بولِت» که عمری را صرف شناخت نیشابور و بزرگان این شهر کرده و منبع اطلاعاتی بسیار غنی در رابطه با نیشابور است استفاده کنیم، ضمن این که تنها هزینه ای که از جیب نیشابور پرداخت شد، کرایه صندلی ها و آب معدنی هایی بود که در روز اجرای شهرام ناظری برای حفظ شأن مردم تهیه شد.

در پایان اعضای شورا با تابلوهایی که با سنگ فیروزه و با خط نستعلیق کار شده بود و شاخه های گل از سوی شهرداری مورد تقدیر قرار گرفتند.

با خروج میهمانان از صحن علنی، جلسه به حالت عادی بازگشت و مصوبات کمیسیون مالی مورد بررسی قرار گرفت.

خرید کارخانه آسفالت در صورت تحقق شرایط

از جمله این مصوبات خرید کارخانه آسفالت ۱۲۰ تُنی بود، موضوعی که در هفته های گذشته مسکوت ماند تا سه شرط مصوب شورا را برآورده کند. شروطی از این قرار که از دفتر فنی استانداری استعلام گرفته شود، تأمین مالی آن طبق نامه شهردار از محل ده میلیون وام دریافتی و مابقی از سوی وزارت کشور صورت گیرد و نیز کلیه ضوابط خرید عملی شود. با نتیجه مثبتی که از استعلام دفتر فنی آمده بود، این نامه مجددا به رأی گذاشته شد و با وجود این واکنش رو به رو شد که «وقتی این قدر شرایط و محدودیت گذاشته اید، یعنی به شهردار می گویید نخر!» هوشمند بار دیگر این شروط را ضروری ندانست ولی رئیس شورا پاسخ داد: در کمیسیون مالی ده نفر از اعضا حضور داشتند و شما نبودید که در جریان جزئیات قرار بگیرید. همت آبادی به مشکلات مالی شهرداری، حقوق معوق کارگران و لزوم اولویت بندی در هزینه ها اشاره کرد.

صادقی نیز ادامه، صحبت در این مورد را تکراری خواند و اعلام کارشناس دفتر فنی را دقیق و صریح ندانست. به این ترتیب اعضا بر مصوبه قبلی خود تأکید کردند که با برآوردن سایر شروط به خصوص نحوه تأمین مالی آن، خرید کارخانه انجام شود.

بلیط اتوبوس ها ۱۵ درصد گران شد

در ادامه لایحه افزایش ۱۵ درصدی قیمت بلیط اتوبوس ها مطرح شد. موضوعی که چندین هفته روی آن بحث صورت گرفته و مقرر شده بود صادقی به عنوان نماینده شورا استعلام های لازم را بگیرد، با نطق صادقی به جریان افتاد. صادقی با اعلام تراکنش های مالی این ناوگان، هزینه های پرسنل و قیاس با قیمت شهرستان های استان، این افزایش ۱۵ درصدی را منطقی توصیف کرد و این موضوع به همراه افزایش ۱۵ درصدی قیمت تاکسی های خطی و گردشی و افزایش ده درصدی تاکسی های تلفنی و بی سیم، با رأی اعضا به تصویب رسید.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.