شهردار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ادعا کرد: تا ۵ سال آینده یکی از بهترین شهرهای کشور خواهیم بود

 

logo-baseدرآمد کم تر از هزار میلیارد تومان برای شهرداری بی فایده است

ازاده مهدیار/  پس از انتقادات فراوانی که از سوی اعضای شورای شهر و شهروندان بر عملکرد شهردار در حوزه های مختلف در گوشه و کنار مطرح شده بود؛ در اولین جمعه از تعطیلی دو هفته ای شورای شهر، شهردار به میان نمازگزاران جمعه آمد و در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه، شعارهای ابتدای ورود خود را به نیشابور در سمت شهردار، برای نمازگزاران تکرار کرد و انتقادات مطرح شده اخیر بر عملکرد خود را تهمت و افترا خواند و از رکوردهای تازه در عملکرد خود سخن گفت.

حسینی ضمن بیان این که زمانی که شهردار اسفراین، سبزوار و بجنورد بودم صغیر و کبیر به دلیل خدمات ارزشمند من متشکر بودند، اظهار کرد: ما در این سی سال زمان را از دست داده ایم و دیگر وقتی برای صحبت نمانده و شعار من همیشه «کار» بوده است.

سید عباس حسینی باز هم از بایدها گفت؛ این که باید در سال ۱۰ میلیون گردشگر داشته باشیم و باید مردم ثروتمند باشند تا شهرداری ثروتمند باشد، باید برنامه یک ساله و پنج ساله و ۶۰ ساله داشته باشیم.

شهردار با بیان این که اگر شورای شهر همکاری کند به طور یقین تا ۵ سال آینده یکی از بهترین شهرهای کشور خواهیم بود، وعده عجیب تبدیل شدن نیشابور به یکی از شهرهای برتر دنیا در ۶۰ سال آینده را داد!

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با واکنش نسبت به انتقادات برخی از اعضای شورای شهر بیان کرد: علی رغم کم لطفی برخی که می گویند شهرداری برنامه ندارد باید بگویم ما در حال تدوین برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستیم و من این برنامه ها را تا پایان سال به شورای شهر خواهم فرستاد تا در دوره های بعدی شورای شهر نیز طبق آن عمل شود.

با توجه به انعکاس سخنان شهردار و انتقادات اعضای شورای شهر به شهردار در صحن علنی شورا در شماره های پیشین خیام نامه، شهردار گریزی نیز بر آن ها زد و گله مندی خود را این گونه بیان کرد: نشریات باید در خدمت شهر باشند نه این که با ایجاد تنش، افترا و تهمت، حرف هایی بزنند که قابل اثبات نیست. کسی که اخلاق را در مطبوعات رعایت نکند از نظر ما جایی ندارد، من اصلا به این جزئیات توجهی ندارم.

شهردار، که برخی تصمیمات سیاسی او به ویژه در عزل و نصب های شهرداری نگرانی هایی را درباره اثر منفی این سیاسی کاری ها  بر اوضاع مدیریت شهری در پی داشته ادعا کرد: شهرداری نباید سیاسی شود و خدمت در شهرداری باید بدون نگرش سیاسی باشد.

حسینی افزود: به گفته مسئول عمران شهرداری، ما در زمینه آسفالت رکورد زدیم و این رکورد در تاریخ شهرداری نیشابور سابقه نداشته است و من قول می دهم تا پایان عمر شورای شهر فعلی، هیچ کوچه ای بدون آسفالت و هیچ خیابانی بدون جدول نباشد.

وی ضمن اشاره به این که اگر فقط به کارمندان حقوق بدهیم به مردم خیانت و کلاه برداری کرده ایم، از بی فایده بودن درآمد زیر هزار میلیارد تومان برای شهرداری سخن گفت و افزود: اگر مردم به من فحش بدهند بهتر از این است که مال مردم تلف شود.

شهردار مجددا با صحبت هایی نظیر این که در هیچ جا لنگ نشده ایم و در پروژه های عمرانی اصلا توقف نداشته ایم و شورای شهر باید مصوبه های خوب بدهد تا ما عملی کنیم، از امضای دو تفاهم نامه ساخت هتل ۵ ستاره و به گفته وی در حد «اروپایی» با شرکت سوئیسی-ایتالیایی خبر داد.

حسینی در رابطه با جاده بهشت فضل که آسفالت قبلی آن تخریب و مدت ها به همین شکل رها شده و انتقادات زیادی را در میان مردم برانگیخته، گفت: مردم در مسیر بهشت فضل آهسته برانند تا گرد و خاک نشود، تا نیمه اسفند ماه مسیر را آسفالت می کنیم.

وی در پایان گفت: برخی به دنبال این هستند که آرامش ما را بر هم بریزند، این ها به دنبال مقاصد سیاسی خود و جمع کردن مشتری هستند. هر کس خلائی در کار ما ایجاد کند محکوم است و من یک لحظه اجازه نمی دهم به خاطر اهداف ناجور و مشمئز کننده ی این افراد کارها عقب بماند و از شما می خواهم به این ها توجه نکنید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.