شهرداری زیر فشار سیاسیِ آوردگاه انتخابات مجلس

خبر ویژه

سبحانی نیا به شهرداری رفت؛ بتویی «پُست ویژه» گرفت!

شهرداری زیر فشار سیاسیِ آوردگاه انتخابات مجلس

شهردار نیشابور شنبه گذشته طی حکمی حبیب ا… بتویی را به سمت «مسئول ویژه»ی پی گیری پروژه های اساسی شهر تعیین نمود.

بر اساس حکم شهردار خطاب به بتویی؛ وی به عنوان مسئول ویژه پی گیری پروژه هایی نظیر «تملک ۷۰هکتار زمین احداث میدان بار، تملک ۲۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی و ایجاد مجتمع فرهنگی، تملک ۴۳ هکتار منابع طبیعی در جاده ی باغرود برای احداث پارک شهر، تملک اراضی واقع در مسیر کمربندی ۴۵ متری جنوب شهر به عرض ۱۰۰متر، انتقال پایانه ی بنیاد شهید، تهیه ی نقشه ی اجرایی میادین تقاطع آزادگان- جاده ی کمربندی و سه راهی خیام، ساماندهی مشاغل مزاحم و …» تعیین شده است .

نکته ی دیگری که در حکم بتویی آمده این است که بر اساس این حکم «کلیه ی مدیران و معاونین» شهرداری باید با وی همکاری و هماهنگی داشته باشند.

اما آن چه تحلیل گران مسایل شهری و برخی شهروندان را در مورد این انتصاب تازه به تامل واداشته است این گمانه زنی است که این انتصاب از فضای سیاسی شهرستان و نزدیکی انتخابات مجلس تاثیر پذیرفته باشد. این گمانه زنی ها از آن جا تقویت می شود که علاوه بر نزدیکی برادر شورا نشین بتویی (حجت اله شریعتمدار) به کمپین انتخاباتی حسین سبحانی نیا، در روز شنبه دهم مردادماه سبحانی نیا به همراه هیاتی از جمله شریعتمدار (برادر بتویی) از اعضای شورای شهر و برخی افراد نزدیک خود به دیدار شهردار می رود.

به فاصله اندکی پس از خروج سبحانی نیا، برای بتویی که هفته ای قبل تر از مسئولیت قبلی خود در معاونت شهرداری خلع شده بود، «حکم ویژه» صادر می شود.

اگر چه از مذاکرات سری آقای شهردار و جناب نماینده خبری منتشر نشده است اما از آن جا که بر اساس این حکم بتویی مسئول ویژه ی مهمترین پروژه های تاریخ شهرداری نیشابور شده است و خبرنگاران هم در این جلسه حضور نداشتند و از طرفی این موضوع که برخی از اعضای شورای شهر (از جمله شریعتمدار، حسینی قاضی و هوشمند)، که به هواداری سبحانی نیا شناخته می شوند به اتفاق بتویی با سبحانی نیا همراه بودند، شائبه ی «وجود فشارهای سیاسی» بر شهردار در صدور این حکم را تقویت کرده است و بسیاری از آگاهان با نگرانی و بدبینی این موضوع را پی گیری و حتی آن را در جهت حفظ موقعیت نماینده فعلی مجلس، که به تازگی از عضویت در هیات رییسه مجلس کنار گذاشته شده است و تقویت موضع او در مناسبات داخل شهرستان ارزیابی می نمایند. هر چند این انتظار وجود دارد که شهردار با کسب شناخت بیش تر از مناسبات و نیروهای فعال شهرستان با تصمیم گیری مناسب مانع از ایجاد خلل در برنامه های عمرانی و توسعه ای شهرستان بر اثر مداخلات سیاسی شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.