شب نشینی فرهنگی نیشابوری ها در مشهد 

سیدباقر میرعلمدار

همزمان با نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام، «شب فرهنگی نیشابور» در مشهد برگزار می شود.

معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گفت: همزمان با برگزاری  نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام، «شب فرهنگی نیشابور» ۱۳ آذر ۱۳۹۶ با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور در محل سرای اهل قلم نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.

خلیل اله عراقی  گفت: خدمتگزاران فرهنگی و مردم نیشابور  همواره در تلاش اند تا که با درک اصالت‌های بومی، هویت و ظرفیت‌های خود را به هم ‌وطنان و دنیا بشناسانند و برگزاری شب فرهنگی نیشابور در نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام، فرصتی است که می تواند زمینه‌های مناسبی برای تبادل فرهنگی ایجاد ‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام مراسمی با عنوان شب فرهنگی شهرستان نیشابور با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور همراه با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری این شهرستان  متناسب با شان فرهنگی نیشابور برگزار می شود .

عراقی  یاد آورشد: شعر خوانی،  اجرای تاتر طنز، اجرای موسیقی مقامی، تجلیل ازهنرمندان، معرفی و پخش گزارش برنامه های فرهنگی و هنری شهرستان  نیشابور در سال ۹۶ ، اجرای برنامه های متنوع هنری، مذهبی و سخنرانی از برنامه های پیش بینی شده این مراسم است .

معاون اداره فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: شب فرهنگی نیشابور روز دوشنبه ۱۳ آذر ۹۶ ، ساعت ۶ بعداز ظهر  در محل نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام  با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، شهردار و اعضای شورای شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد، مسئولان، فرهیختگان، هنرمندان و نیشابوری های مقیم مشهد برگزار می گردد.

در همین زمینه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از برپایی غرفه ویژه‌ نیشابور در این نمایشگاه خبر داد.

کرخی گفت: غرفه‌ای نمایشگاهی در سالن انوری غرفه ۳۸ درفضایی به مساحت حداقل ۲۴ مترمربع به منظور معرفی برنامه‌ها و فعالیت‌ها در حوزه کتاب  به شهرستان نیشابور اختصاص یافته است  که در ایام برپایی نمایشگاه  پذیرای نخبگان و عموم مردم فرهنگ دوست ایران ونیشابور است.

وی  خاطرنشان کرد: فرصت دایرشدن غرفه پایتختی کتاب ایران برای نیشابور در نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام  مشهد فرصتی طلایی  برای معرفی مشاهیر نیشابور، انتشارات شهرستان و تالیفات نیشابوریان، نشریات شهرستان، اعلام برنامه‌های طرح پایتختی کتاب در نیشابور، معرفی کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی و کتابخانه‌های بزرگ غیر عمومی، معرفی جاذبه‌های  گردشگری در قالب پوستر و توزیع لوح فشرده از عمده برنامه‌های نیشابور در این غرفه است.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام از روز ٩  الی ۱۵ آذر ۹۶ در مرکز همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.