شبکه شهرهای دوستدار کتاب با حضور نمایندگان ۱۶ شهر تشکیل شد

 

7امیرحسین دهنوی-  شبکه شهرهای دوستدار کتاب ایران به پیشنهاد نیشابور و حضور نمایندگان ۱۵ شهر نامزد پایتخت کتاب ایران با برگزاری مجمع عمومی و انتخاب شورای هماهنگی متشکل از ۵ شهر آغاز به کار کرد.

عباس کرخی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور به عنوان پیشنهاددهنده تأسیس شبکه گفت: به اعتقاد ما هر چقدر روابط و تعامل‌ها در عرصه‌ کتابخوانی بیشتر باشد و برنامه‌ریزان و مدیران فرهنگی در این عرصه با هم مرتبط باشند، بی‌شک به افزایش و گسترش کتابخوانی و اجرای برنامه‌های خلاقانه‌تر در این حوزه می‌توان امیدوار بود. بر همین اساس بود که ما این موضوع را پیشنهاد کردیم.

وی عنوان کرد: جشنواره‌ پایتخت کتاب ایران فرصت رقابت در عرصه‌ ترویج کتابخوانی را فراهم آورد و اکنون شبکه‌ شهر‌های دوستدار کتاب فرصت تعامل و تبادل تجربیات را رقم می‌زند.

راه‌اندازی شبکه‌ شهر‌های دوستدار کتاب از برنامه‌های پیشنهادی نیشابور در دومین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران بوده است. ایده‌ راه‌اندازی شبکه‌‌ای از این دست در جهان سابقه دارد و از جمله نمونه‌ موفق آن می‌توان به ایجاد شبکه‌ شهر‌های خلاق یاد کرد.

در نخستین مجمع عمومی این شبکه که نهادی است ارتباطی برای تبادل تجربه‌ها و همکاری‌های مشترک شهرهای متعدد، شهرهای نیشابور، اهواز، شهرکرد، تبریز و کاشان با رای اعضای مجمع عمومی به عنوان شورای هماهنگی این شبکه و شهرهای سبزوار و اصفهان به عنوان شهرهای علی البدل شورای هماهنگی انتخاب شدند و مقرر شد که دبیرخانه این شبکه هر سال در شهر پایتخت کتاب باشد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.