سکوت معنا دار شهردار در قبال تصاحب و آسیب

سکوت معنا دار شهردار در قبال تصاحب و آسیب

به اتاق های شهرداری توسط یکی از معاونان

در انتهای وقت اداری پنجشنبه ۱۶ مرداد و نیز جمعه ۱۷ مرداد ماه، اتاق های طبقه اول ساختمان مرکزی شهرداری نیشابور با اعمال فشار و زور توسط یکی از معاونت های شهرداری – که نسبت فامیلی با یک عضو جنجالی شورای شهر دارد – تصاحب گردید و آسیب ها و خساراتی به بخش هایی از این اتاق ها از جمله شکسته شدن قفل، تخریب ام دی اف و … وارد آمد.

گفتنی است: این اتفاق در پی آن به وقوع پیوست که بخش اداری شهرداری منطقه ۲ به مکان جدید خود در خیابان شهید جعفری در حال انتقال بود و با تخلیه اتاق های این طبقه و با برنامه ریزی صورت گرفته توسط معاونت برنامه ریزی شهرداری بنا شد به هر یک از معاونت ها دو اتاق در طبقه اول اختصاص یابد اما در غیاب شهردار و در انتهای وقت اداری هفته، اتاق های این طبقه به جز یک اتاق، برای یکی از معاونت های شهرداری تصاحب می شود و از آن جا که درب اتاق ها برای اسباب کشی شهرداری منطقه ۲ باز بوده، معاونت مذکور وسایل خود را در اتاق ها قرار داده و نسبت به تعویض قفل ها اقدام می شود. همچنین قفل اتاق شهردار منطقه ۲ که به عنوان اتاق جناب آقای معاون و مسئول دفترش تعیین شده بود و در آن باز نبود، شکسته شده و به بخشی از در نیز خسارتی وارد می آید و سپس تعمیر می شود. همچنین تلاش می شود درب خراب شده با یکی دیگر از دربها جابجا شود که متفاوت بودن سایز درب اجازه این کار را نمی دهد.

در این میان یکی از پرسنل که قصد ممانعت از این کار را دارد، توسط معاون مربوطه به گوشه ای هل داده شده و کمدی ام دی اف که حائل بین دو اتاق بود نیز تخریب می شود.

این عمل با واکنش منفی و ناراحتی بسیاری از پرسنل شهرداری مواجه شده و پیوسته این سؤال مطرح است که آیا عدم برخورد لازم با این معاون، نسبت فامیلی وی با یک عضو شورا بوده یا ترس شهردار از استیضاح؟ چرا که اگر هر یکی از کارمندان عادی این کار را مرتکب می شد، بی درنگ مورد توبیخ قرار می گرفت.

در حاشیه جلسه شورای شهر نیشابور از ۴ عضو شورای شهر در این خصوص سؤال شد اما همه آن ها اظهار بی اطلاعی کردند و تنها صائب نیا، عضور روحانی شورای شهر که در حاشیه جلسه شورا انجام این اتفاقات را از معاون مذکور بعید می دانست، پس از پایان جلسه در تماسی تلفنی با خبرنگار ما موضوع را تأیید کرد و گفت: از شهردار سؤال کردم و موضوع تأیید شد اما باید بررسی لازم صورت گیرد. اگر اقدام صورت گرفته در راستای اختیارات معاون بوده که هیچ و در غیر این صورت باید بدون توجه به نسبت فامیلی وی با همکار ما در شورا، با وی برخورد شود.

زرندی شهردار نیشابور نیز که در حاشیه جلسه شورای شهر با خبرنگار خیام نامه گفتگو می کرد، ضمن تأیید موضوع و در پاسخ به این سؤال که آیا عدم برخورد با معاون مربوطه، رابطه فامیلی وی با عضو شورا و ضعف و ترس شهردار از برخورد با این مسئله می باشد؛ گفت: من دستور بررسی داده ام و پس از پایان بررسی ها اگر مقصر بودن معاون بنده مشخص شود، بدون تعارف برخورد می شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.