سکان صنعت،معدن و تجارت نیشابور به سرپرست جدید سپرده شد

امیرحسین دهنوی – پس از ماه ها کش و قوس و پیگیری های فرماندار برای تعیین تکلیف اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور، در آخرین سال دولت روحانی، چهارشنبه گذشته جمعی از مسئولان نیشابور با حضور در اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، شاهد نخستین انتصاب دولت تدبیر و امید در این اداره بودند.

به این ترتیب حسین سراج، که از مدیران منصوب در دولت پیشین بود، پس از ۴۱ ماه سرپرستی بر این اداره، کلید اعمال حاکمیت بر بازار، صنایع و معادن شهرستان را به سرپرست جدید سپرد.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار، که در غیاب فرماندار در این مراسم شرکت کرده بود، با تبریک ایام دهه کرامت وتقدیر از خدمات سرپرست سابق این اداره اظهار کرد: وی فردی پر تلاش برای نیشابور و مردم این شهرستان بود اما تغییر در مدیریت‌ها امری طبیعی است و چه خوب که انسان بتواند در زمان تصدی مسئولیت خدمتگزار خوب برای مردم باشد و در اینجا جا دارد از تلاش‌ها و زحمات ایشان تقدیر و تشکر کنم.

وی با اشاره به منابع و ظرفیت های فراوان نیشابور درحوزه صنعت، معدن وتجارت خواستار نگاه ویژه مدیران مربوطه استان به واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیر فعال و حل مشکلات آنان شد.

وی افزود:  اداره صنعت، معدن و تجارت یکی از ادارات مهم و حساس تلقی می‌شود و می‌تواند یکی از مؤثرترین پیشران‌های اقتصادی کشور باشد چرا که بیشترین سهم اقتصادی کشور در سه حوزه ی صنعت، معدن و نیز تجارت است و این اداره نیازمند تعامل گستردهای با سایر بخشهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه است.

سعید شیبانی در بیان مهم ترین انتظارات دستگاه سیاسی شهرستان از مدیر جدید، به بیان مهم ترین ماموریت این اداره از نظر فرمانداری پرداخت و گفت: بخش صنعت، معدن و تجارت نه تنها می‌تواند سهم بالایی در ساماندهی معیشت جامعه داشته باشد، بلکه می‌تواند اقتدار و کارآمدی کشور را برای دستیابی به امنیت، رفاه و عزت ملی تقویت نماید و به همین دلایل مدیر جدید این اداره باید بحث تنظیم بازار و ساماندهی اصناف را در دستور کار قرار دهد تا خللی در امور شهرستان پیش نیاید.

معاون توسعه مدیریت ومنابع سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی که به نمایندگی از رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مراسم تکریم و معارفه حضور یافته بود، گفت: حوزه صنعت، معدن وتجارت یکی از بزرگترین و موثرترین بخش های اقتصادی کشور و دارای پیچیدگی و تنوعی گسترده است که در مقابل سایر بخش ها می تواند تاثیر به سزائی در پیشرفت اقتصاد ایران اسلامی داشته باشد.

ناصر شعربافیان گفت: اتمام طرح های نیمه تمام صنعتی و جذب سرمایه گذاران از مهمترین برنامه های این سازمان در حوزه صنعت در سال جاری است.

درپایان این مراسم حکم سرپرستی محمدجواد محبی به عنوان سرپرست جدید اداره صنعت، معدن وتجارت نیشابور که با امضای راضیه علیرضایی صادرشده بود خوانده و با اهدای لوحی از زحمات حسین سراج- سرپرست سابق اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان  قدردانی گردید.

محبی، سرپرست تازه منصوب شده، عضو سابق شورای شهر تربت حیدریه و از مدیران اصلاح طلب استان خراسان رضوی است .

 

اعضای هیأت مدیره انجمن مدیران صنایع، اتاق بازرگانی، اصناف، خانواده صنعت و معدن و تجارت، برخی از مدیران صنایع و تشکل های بخش خصوصی وتنی چند از مسئولان شهرستان از حاضران در آئین تکریم ومعارفه سرپرست جدید و سابق بودند.

گفتنی است در مراسم معرفی سرپرست تازه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، که به فاصله کم تر از ۲۴ ساعت از اطلاع رسانی در مورد آن برگزار گردید، هیچ یک از نمایندگان مجلس و فرماندار حضور نداشتند و راضیه علیرضایی، رییس سازمان در استان هم معاون خود را به این مراسم فرستاده بود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.