سیلاب در سرولایت دو و نیم میلیارد تومان خسارت گذاشت

19 (1)مریم عارفی پور- سرولایت را سیل در برگرفت. در پی بارندگی های هفته گذشته و شدت آب گرفتگی ها برخی از روستاهای بخش سرولایت دچار سیل زدگی شد.

به گفته ی بخشدار سرولایت، روزهای جمعه و شنبه ۲۷ و ۲۸ فروردین، برخی از روستاهای بخش سرولایت، بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب دچار آسیب شدند که بیشترین خسارت‌های منازل به ترتیب در روستاهای طالبی،  زهان، خیرآباد و عبدالله گیو اتفاق افتاده است.

قاسمعلی طالبی افزود: در روستای طالبی قریب به ۱۲ منزل مسکونی آسیب دید و به دلیل سیل شدید هم اکنون (روز گفت و گو: یک شنبه هفته ای که گذشت) رفت و آمد از سمت شرقی روستا  به غرب آن و بالعکس امکان پذیر نمی باشد. به گفته وی یکی از مشکلات این روستا دو نیمه بودن آن است و باید این مشکل جهت رفت و آمد، و حتی امدادرسانی، در چنین مواقعی حل شود.

 

وی اضافه کرد: در کل ۱۹ مورد منزل مسکونی دچار آب گرفتگی شده است که متاسفانه به دلیل گلی بودن و عدم و استحکام کافی حدود ۱۰ مورد از این آسیب ها جدی بوده است.

19 (2)به گفته ی طالبی، ازدیگر موارد آسیب دیده کشاورزی و دامداری و نیز رویه آسفالت و شانه راه ها و همچنین معابر داخل روستاها است. هر چند بنا بر اعلام وی مشکلات تردد و آب گرفتگی تا پایان هفته در روستاهای این بخش برطرف شده است.

بخشداری مجموع خسارت ها را  در این بخش ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برآورد کرده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.