سومین رویداد «استارتاپ ویکند» در دانشگاه نیشابور

photo_2016-11-08_10-41-16دانشگاه نیشابور، سومین رویداد کارآفرینی «استارتاپ ویکند» با رویکرد هنر، صنعت، گردشگری را در سه روز از آبان ماه با مشارکت مرکز رشد فناوری نیشابور برگزار کرد.

در این رویداد که روزهای دوازدهم تا چهاردهم آبان،  در دانشکده هنر برگزار شد، شرکت کنندگان با تشکیل گروه های مختلف، ایده های خود را به اجرا در آوردند. ایده هایی که می شد به چشم ایجاد کسب و کار به آن نگریست.

این رویداد با حضور دانشجویان شرکت کننده، ۵ داور و مربیانی در حوزه های هنری و فنی که شرکت کنندگان را یاری می کردند و نیز حضور آرش ماهر، ناظر جهانی که بر این رویداد ۵۴ ساعته نظارت دارد، برگزار شد.

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیا است با این معنا که ایده هایی به اجرا در آید که انتهای هفته ها به آغاز یک کسب و کار نوآورانه تبدیل شود.

دبیر اجرایی این رویداد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این رویداد از این جهت که با ایجاد تیم های مختلف از بین شرکت کنندگان در مرحله نخست، تقویت روحیه کار جمعی و در مرحله بعد برنامه ریزی منظم جهت رسیدن به هدف که تحقق ایده اولیه است، بسیار حائز اهمیت است.

سید داود ساداتیان افزود: در نهایت هر یک از ایده ها خود منجر به ایجاد یک کار خدماتی که کسب و کاری را ایجاد می کند، خواهد شد.

ساداتیان تصریح کرد: هدف از برگزاری این نوع برنامه ها این است که افراد بتوانند توانایی ها و ایده های خود را در زمینه های مختلف مانند هنر و گرافیک در ایجاد تولیدات صنعتی و گردشگری مورد استفاده قرار دهند و با راهنمایی اساتید در حوزه های مختلف کسب و کاری را برنامه ریزی و اجرا نمایند.

وی با اشاره به برنامه پیشین این رویداد اظهار کرد: رویداد قبلی بسیار مورد توجه قرار گرفت که ما را ترغیب کرد تا به برنامه ریزی مجدد این برنامه بپردازیم.

ساداتیان خاطر نشان کرد: در برنامه گذشته، یکی از ایده ها به نام همیاب ۲۴ موفق شد کسب و کار جدی را ایجاد نماید که تا کنون دارای ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان شده است و ۱۵ نفر را به صورت مستمر به کار گرفته و حتی درصدد مذاکره با سرمایه گذار خارجی برای توسعه فناوری هستند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.