سفر سومین زن ایرانی به قطب جنوب

219274_klnfkqtqدکتر مریم نوایی پزشک عمومی  شاغل در مرکز بهداشتی درمانی شوراب از توابع شهرستان فیروزه به  عنوان سومین زن ایرانی به قطب جنوب سفر کرد.

او درباره سفرش می گوید:یک شب که داشتم مثل همیشه سفرنامه  یکی از همکاران پزشک را می خواندم یک پیام دیدم بله فراخوان برای سفر به قطب جنوب همان شب اعلام آمادگی کردم

تمام مقدمات و برنامه ریزی های سفرتوسط همکار پزشکم دکتر خسروجردی انجام شد. اما متاسفانه ویزای من برای آرژانتین نیامد و خیلی برای من سخت بود  که این سفر را از دست بدهم.

یک روز در اوج  بیم  و امید زنگ تلفن به صدا درآمد، بله سفارت خانه ارژانتین بود که اعلام کرد مشکل ویزای من حل شده و می توانم راهی سفر شوم  و  بالاخره پس از یک تاخیر ۱۰ روزه من نیز راهی قطب جنوب شدم .با پرواز امارت رفتم دبی بعد از دبی به سمت بوئنوس ایرس  حرکت کردم و پروازی به مدت ۱۷ ساعت  را داشتم.

صبح روز بعد با یک پرواز داخلی به سمت اوشوایا حرکت نمودم .اوشوایا جنوبی ترین شهر ارژانتین است واز آنجا سوار کشتی قطب پیما شده وبعد از۱۳ روز به قطب جنوب رسیدیم.

قطب جنوب سرزمینی پر از هیجان و زیبائی …سرزمینی که نمی توان آن را وصف کرد باید آن را دید و دید و دید. ما قطب جنوب را با پنگوئن هایش می شناسیم و این سرزمین با پنگوئن هایش راز هایی در  دل  دارد

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.