سرپرست فرمانداری خواستار تاسیس کارخانه مواد لبنی در فیروزه شد

تولید سالانه ۲۵ هزار تن شیر در شهرستان فیروزه

سرپرست فرمانداری خواستار تاسیس کارخانه مواد لبنی در فیروزه شد

سرپرست فرمانداری فیروزه در کارگروه «آب، کشاورزی و منابع طبیعی» شهرستان فیروزه با اعلام تولید سالانه ۲۵ هزار تن شیر در شهرستان فیروزه افزود: ۸۵ درصد جمعیت فیروزه در ۸۷ نقطه روستایی ساکن هستند که عمدتا به دامداری و کشاورزی اشتغال دارند.

تاجیک گفت: وجود ۱۰ هزار رأس دام سنگین و ۱۴۰ هزار راس دام سبک در فیروزه، منجر به تولید سالیانه ۲۵ هزار تن شیر در این شهرستان می شود.

تاجیک با انتقاد از هزینه تمام شده حجم گسترده شیر تولیدی فیروزه به خارج از شهرستان و آثار سوء آن بر اقتصاد و اشتغال منطقه خاطرنشان کرد: شهرستان فیروزه با مزیت مهم تولید شیر در خراسان رضوی نیازمند ایجاد حداقل یک واحد صنعتی – تبدیلی لبنیات می باشد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در فیروزه از آمادگی همه جانبه فرمانداری به منظور حمایت از سرمایه گذاران و افزایش اشتغال بومی در این منطقه نیمه برخوردار دارای مزیت های خاص خبر داد.

سرپرست فرمانداری یادآور شد: در ۴ ماهه پایانی سال ۹۲ به حدود ۴۵ درصد شیر تولیدی دامداران فیروزه ای، یارانه اختصاص یافته و با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود این میزان برای شیر تولیدی سه ماهه اول سال ۹۳ به بیش از ۶۰ درصد افزایش یابد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.