سرنخ های پلیس از عاملان سرقت مسلحانه طلافروشی خیابان امام نیشابور

سرنخ های پلیس از عاملان سرقت مسلحانه طلافروشی خیابان امام نیشابور

در نیشابور، شهروندانی که درساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۳ مردادماه با خیال راحت مسیر خیابان امام را طی می کردند هرگز فکر نمی کردند سرنشینان جسور پژو پارس سفید رنگ   به سبک فیلم های هالیودی و بالیودی به دنبال گنج آمده اند و در پی آن هستند تا برای رسیدن به مقصد ، کوتاه ترین مسیر را   انتخاب کنند! تا این که این خودرو مقابل بنای کوتاه شده ی ده طبقه توقف کرد.

دو تن از سرنشینان خودرو سرقتی با سرعت و دقت از آن پیاده می شود و به سمت هدف خود حرکت می کنند…. آنها در زمان کوتاهی صاحب حدود پنج کیلو طلا شدند.

 

عصر روز سه شنبه ۱۴ مردادماه دو سارق مسلح با ورود به طلافروشی قاسمیان، واقع در خیابان امام خمینی در نزدیکی مسجد جامع نیشابور، با تهدید صاحب فروشگاه اقدام به سرقت حدود پنج کیلوگرم طلا نموده و هنگامی که با حضور پلیس روبه رو شدند، پس از تیراندازی به سوی ماموران و زخمی نمودن یکی از آنان و تعدادی عابر پیاده به همراه اموال مسروقه از محل متواری شدند.

جزییات ماجرا از زبان شاهدان عینی

سارقان مسلح به سلاح شکاری برای ورود به طلا فروشی حساب همه چیز را کرده اند: درست در لحظه ای که درب کنترلی برای خروج چند مشتری باز می شود، این مهمانان ناخوانده به صورت عادی وارد مغازه می شوند وسراغ فروشنده می روند. یک شاهد عینی* به در این باره به خبرنگار ما می گوید: آنها پس از ورود به مغازه با پوشاندن صورت و شلیک یک تیر هوایی با قنداق تفنگ ضربه ی شدیدی به فروشنده وارد کرده و او را کف مغازه خواباندند و باسرعت مشغول جمع آوری طلاها شدند.

چیزی که این جویندگان طلا فکرش را نکرده بودند، حضور به موقع ماموران پلیسی بود که در همان حوالی مشغول گشت زنی بودند.

بنا به گفته شاهدان، گشت موتوری پلیس لحظاتی پس از آغاز عملیات سارقان به محل رسید و یکی از ماموران بلافاصله وارد عمل شده و بعد از پیاده شدن از موتور اقدام به شلیک تیر اخطار نمود. سارقان که غافلگیر شده بودند، بلافاصله تصمیم به فرار از صحنه جرم گرفتند اما در زمان خروج با واکنش سریع پلیس و انبوه مردمی مواجه می شوند که کار را بر آنان سخت کرده بود. اما هر یک واکنش متفاوتی نسبت به حادثه داشتند: دو تن از افراد پلیس که در وسط معرکه بودند به دلیل ازدحام مردم امکان عکس العمل جدی نداشتند! برخی از مردم حاضر در صحنه بدون درک وضعیت، مشغول ثبت و ضبط حادثه توسط دوربین های همراه شان شده بودند، گروهی نگران تماشا می کردند و چند نفری هم قصد کمک به پلیس را داشتند، بدون آن که مهارت کافی در این زمینه را داشته باشند!

در این گیر ودار سارقان سنگدل با استفاده از موقعیت ابتدا با شلیک به سوی یکی از مامور ان وظیفه شناس، اورا از ناحیه ی پا بشدت مصدوم می نمایند. سپس شلیک بی هدف به سوی مردم را با هدف رهایی از مخمصه، در دستور کار قرار می دهند و سوار بر یک خودرو پارس از کوچه ی غربی مسجد جامع، به سمت خیابان عدالت حرکت می کنند.

بنابر گفته ی منابع آگاه در مسیر خیابان عطار با رها کردن خودرو پژو، با وسیله ی نامعلومی متواری می شوند.

در سوی دیگر ماجرا ،علاوه بر زخمی شدن مامور پلیس، یک زن میان سال، یک کودک خرد سال و پنج مرد مجروح می شوند که منابع رسمی خبر از مداوای سرپایی همه ی عابران می دهند، اما منابع غیر رسمی (که خیام نامه امکان تایید مستقل اظهارات آنها را ندارد) از بستری شدن چند نفر حکایت می کنند.

وقتی وسط مراسم دعوا می شود!

شاهدان عینی خبر می دهند: یکی از ماموران حاضر در صحنه که پس از مصدوم شدن همکارش بسیار عصبانی به نظر می رسید، به جای اینکه به دنبال راهی و وسیله ای برای تعقیب سارقان باشد وارد طلا فروشی می شود و پس از ردو بدل شدن جملاتی، حسابی با مرد طلا فروش درگیری فیزیکی پیدا می کند. البته کار به جاهای باریک هم می کشد که با دخالت سایرین، ظاهرا ختم به خیر می شود.

سرنخ های پلیس و وعده دستگیری سارقان

در همین حال منابع رسمی پلیس از وجود سرنخ های متعدد و اجرای «طرح مهار» و «ردزنی» برای دستگیری عوامل این سرقت مسلحانه خبر می دهند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرتیپ بهمن امیری مقدم، فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح این ماجرا گفت: ساعت ۱۸:۱۵ روز سیزدهم مرداد ماه سه سارق نقابدار با یک دستگاه خودرو پژو پارس مقابل یک طلافروشی در خیابان امام خمینی نیشابور متوقف و به این مغازه حمله ور شدند.

بنابر این گزارش با اطلاع موضوع به پلیس، گشت های یگان امداد انتظامی بلافاصله در محل حاضر و درگیری مسلحانه با عاملان سرقت به وجود آمد.

گزارش می افزاید: متاسفانه ازدحام جمعیت در محل، حساسیت عملیات را دو چندان کرده و سارقان که از به خطر افتادن جان شهروندان ابایی نداشتند و از سویی می خواستند با تهدید و ارعاب شهروندان راه فراری پیدا کنند به وسیله اسلحه ساچمه ای به سوی یک مامور انتظامی و ۷ تن از شهروندان شلیک کرده و از محل متواری شدند.

به گفته سردار امیری مقدم، خوشبختانه این افراد به صورت سطحی جراحت دیده و حال عمومی آن ها رضایت بخش می باشد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با هماهنگی های به عمل آمده از طریق مرکز فرماندهی و کنترل پلیس، طرح مهار اجرا و خودروی سارقان چند دقیقه بعد از سرقت در یکی از خیابان های فرعی شهر نیشابور کشف شد.

وی با اشاره به این مطلب که مدارک و سرنخ های مشخصی از این سرقت و ردزنی عاملان ارتکاب سرقت مسلحانه به دست آمده که می تواند کمک شایانی به کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده داشته باشد، گفت: به زودی اخبار جدیدی در این رابطه به شهروندان عزیز اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی در پایان اظهار داشت: متاسفانه در آسیب شناسی این سرقت، ازدحام جمعیت شهروندان هنگام وقوع جرم سبب کندی سرعت عمل پلیس شد چرا که ماموران انتظامی با مدیریت لحظه ای مترصد این موضوع بودند که آسیبی به شهروندان وارد نشود و حفظ جان مردم در این گونه مواقع از دغدغه های اصلی و مهم پلیس می باشد.

وی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با چنین وقایعی با توجه به اینکه عاملان ارتکاب جرم برای فرار از صحنه ممکن است به هر اقدامی دست بزنند لذا برای حفظ جان و سلامتی و امنیت خود با پلیس همکاری کرده و از تجمع در اطراف این صحنه جداً خودداری کنند.

به گزارش خبرنگارما هم اکنون تیمی از ماموران پلییس امنیت و کارآگاهان جنایی در حال کار بر روی این پرونده که در صدر دغدغه های نیروی انتظامی نیشابور قرار گرفته و حساسیت ویژه ای هم در استان بر روی آن به وجود آمده، هستند.

گفتنی است دوسال قبل هم سارقان مسلح از یک جواهرفروشی دیگر در خیابان امام خمینی نیشابور و درست در مرکز شهر اقدام به سرقت کرده بودند که تا کنون از سرنوشت عاملان آن حادثه و هویت آنان و نتیجه قضایی پرونده اطلاعات چندانی منتشر نشده است.

آخرین خبر: جناب سروان …. از اعضای کادر نیروی انتظامی به دلیل شدت جراحات وارده و با تشخیص پزشکان برای مداوا به مشهد اعزام شد.

*: دلیل نام نبردن از افراد در این گزارش آن است که متاسفانه این عزیزان به دلایل نا معلومی شرط گفت و گو را بر ملا نشدن هویت شان اعلام نمودند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.