سرمایه گذاری اجتماعی ۱۵۰ میلیون تومانی کمیته امداد برای خانواده های زندانیان

57605مدیر کمیته امداد نیشابورگفت: در ۶ ماهه نخست سال  ۹۴  برای خانواده های زندانی در زمینه فرهنگی ، درمان ، اجاره مسکن ، وام خودکفایی،  ازدواج (جهیزیه) و مشاوره بیش از یک میلیارد و چهارصد و نود و چهار میلیون ریال هزینه شده است.

هادی محمدیان اظهار داشت: کمیته امداد در راستای حمایت از خانواده های زندانیان اقدامات و خدمات مطلوبی در قالب بسته های  حمایتی در زمینه های فرهنگی، اشتغال، مشاوره حقوقی، جهیزیه و مستمری در اختیار آنها قرار می دهد.

وی با اشاره به این که آثار و تبعات  کیفر زندان را برخانواده زندانی بیشتر از خود زندانی است، افزود : ارائه این خدمات از طرف کمیته امداد به منظور جلوگیری از انحطاط و از هم‌پاشیدگی کانون خانواده فرد زندانی و حمایت از خانواده آنان صورت می پذیرد.

محمدیان تصریح کرد:  در همین راستا علاوه بر حمایت مادی خانواده های دارای سرپرست زندانی در بحث آموزش این خانواده ها نیز فعالیت های مثبتی در دست اقدام است. از جمله برگزاری کلاسهای آسیب های اجتماعی با موضوع ( اعتیاد ، پیشگیری ، اثرات مخرب آن و غیره … و هم چنین آموزش مهارت های زندگی به همسران برای برخورد مناسب با همسر زندانی خود در طی این دوران  و هم چنین آموزش های دوره ای ویژه زوجین جوان در ابتدای شروع زندگی خود با موضوع اعتیاد و اثرات مخرب آن که در آخرین دوره ۱۷۶ نفر از زوجین این آموزش ها را به مدت ۸ ساعت گذراندند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.