سرقت توام با زورگیری یک ناشنوا از دوست ناشنوای خود

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: پلیس نیشابور عامل سرقت به عنف از یک ناشنوا را شناسایی و دستگیر کرد.

سرهنگ در تشریح این خبر اظهار داشت: شب گذشته در پی گزارش سرقت به عنف مبلغ ۲۰ میلیون ریالی از منزل یک ناشنوا در یکی از خیابان‌های سطح شهرستان نیشابور به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ بلافاصله ماموران تجسس کلانتری ۱۱ طالقانی به همراه کارآگاهان پلیس آگاهی به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی نیشابور افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی یک جوان ناشنوا است که متهم از روی دیوار وارد منزل وی شده که به محض بیدار شدن شاکی با استفاده از سلاح سرد به ناحیه سر وی ضربه‌ای وارد و سپس مبلغ ۲۰ میلیون ریال وجه نقد را سرقت و از محل متواری شده است.

بیات مختاری افزود: به این ترتیب پرونده در اختیار کارآگاهان دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت که با توجه به وضعیت خاص شاکی (عدم قدرت تکلم‌) با اداره بهزیستی نیشابور هماهنگ و از یک مربی مرکز توان بخشی دعوت که سخنان شاکی را برای افسر پرونده تشریح کند. با کمک مربی و راهنمایی‌های شاکی مشخص شد متهم خود یکی از افراد ناشنوا است،  که به خاطر شناخته‌شدن از سوی شاکی به ناحیه سر وی ضربه‌ای وارد و پس از سرقت مبلغ ۲۰ میلیون ریال وجه از محل متواری شده است.

وی ادامه داد: متهم ۲۵ ساله که هیچ‌گونه سابقه کیفری نیز ندارد پس از هماهنگی‌های قانونی و قضایی احضار شد که در مواجهه حضوری با شاکی که از بیمارستان ترخیص و حال وی بهبود پیدا کرده بود و همچنین در حضور مربی مرکز توان بخشی به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشت اطلاعی از هویت شاکی نداشتم اما به محض ورود وی بیدار شد که به‌همین دلیل با وی درگیر و وجه نقد را سرقت کردم. متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.