سخنگوی شورای شهر خطاب به وکیلی: شما پدر نوسازی مدارس نیشابور هستید

وکیلی : شورای شهر خیرین را به سوی نیک اندیشی هدفمند سوق دهد

رضا میرابی– جلسه رسمی فوق العاده شورای شهر پنجم، دوشنبه چهارم دی ماه در نکوداشت ۶۶ امین زادروز نیکوکار نام آشنای آسمان بخشنده ی فیروزه ای نیشابور برگزار شد.

عبدالرضا وکیلی در این جلسه که در صحن علنی شورای شهر و با حضور تمامی اعضا برپاشد، گفت: مفتخرم که نیشابوری هستم و در این شهر به مدرسه سازی پرداخته ام.

وی با اشاره به لزوم تعامل شورای شهر با خیرین در توسعه شهری افزود: شورای شهر باید اولویت های مشارکت خیرین را در بخش های مختلف تهیه و تدوین کند و با تعامل مناسب با خیرین زمینه مشارکت بیشتر این افراد را فراهم سازد.

او هم چنین بیان کرد: خودم را محصور در آموزش و پرورش نکرده ام. در سال های گذشته ساختمان دیالیز و آی سی یو نیشابور را ساختم و تحویل علوم پزشکی دادم، چرا که در شان یک نیشابوری نبود به ساختمان فرسوده برای درمان برود.

این همشهری نیک اندیش ادامه داد: من همیشه برای مشارکت در توسعه شهرستان در زمینه های مختلف آماده ام اما پیگیری و مراجعه باید از سمت شما باشد. بعضی مسئولین و متولیان علاقه مند و پیگیر نیستند.

وکیلی اظهار کرد: همین جا می گویم که در سال آینده وکیلی شماره ۸۰ را افتتاح کنم. هرچند که همین الان هم آمادگی دارم که در سال آینده وکیلی ۱۰۰ را افتتاح کنم اما دولت نمی تواند هم پای من در تجهیز نیروی انسانی و امکانات مدرسه پیش بیاید.

هادی درودی، رئیس شورای شهر،  ضمن تبریک تولد این همشهری نیک اندیش، طی گزارشی، عملکرد  ۱۰۰ روزه ی شورای شهر پنجم نیشابور را تشریح کرد.

سخنگوی شورای شهر نیز در ادامه خطاب به وکیلی گفت: نیشابور به وجود شما مفتخر است.تلاش های شما در این شهر به یک جریان فرهنگی تبدیل شده است.

رضا مهرداد افزود: شما پدر نوسازی مدارس نیشابور هستید. این جریان فرهنگی که توسط شما پایه ریزی شده است، به نور آگاهی ختم شده و ستودنی است.

وی در تایید سخنان وکیلی خاطر نشان کرد: ما شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری. پیگیری رفع نیاز های شهر و ارتباط با شهروندان و همشهریان نیک اندیش چون شما در اولویت و دستور کار شورای پنجم قرار دارد.

صادقی، عضو دیگر شورا با تشکر از خدمات وکیلی در نیشابور گفت: پیشنهادهای شما بسیار کامل و جامع بود و شورای شهر سعی می کند در یک ماه آینده  با جمع بندی اطلاعات کافی، بسته پیشنهادی خیرین برای اولویت مشارکت آنها را تدوین کنیم.

هادی ترقی، رییس کمیسیون عمران شورا هم خطاب به وکیلی گفت: در سطوح بالای اداره کشور همشهریان نیشابوری حضور دارند که با وجود شما امکان تعامل شما با این افراد فراهم می شود. ماهانه وقتی بگذارید تا در شورای اداری شهرستان حضور داشته باشید تا از کمک و همراهی شماها در رفع مشکلات شهر بهره ببریم.

محمدحسن زرندی هم گفت: شاید افرادی باشند که سرمایه مادی آنها بیش از شما باشد اما خداوند به آنها اراده خدمت به مردم نداده است. این اقدامات زیرساختی جناب عالی در نیک اندیشی یک جریان همگانی را در سطح شهر درست کرده است. وی افزود: در تصمیمات مهم شورای شهر اصلی ترین ملاک، توسعه نیشابور و توانمندی افراد بوده است. در شهرستان های بزرگ ستاد توسعه شهرستان داریم که با همین دید توسعه محور، پیشنهاد می کنم شما پایه گذار ستاد توسعه شهرستان باشید.

 

علی نجفی، شهردار نیشابور نیز که در این جلسه حضور داشت، خطاب به وکیلی گفت: شما در بخش های مختلف فرهنگ سازی کرده اید؛ نخست رواج فرهنگ بخشش که امروزه موج بخشش در بین جامعه رواج یافته است، دوم فرهنگ «توجه به زادگاه» و سوم «انجام کارهای ماندگار و فرهنگ مقاوم سازی» و در آخر «نگاه جامع و فراگیر» به همه حوزه ها که حتی آن را با تواضع به ورطه نقد برده اید. همه این ها ستودنی است.

 

 

به اشتراک بگذارید:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.