سخنی با مسئولین آقایان!! دامداری در حال فنا است ; کشتی شکست و مردم کشتی فنا شدند

 

ابوالقاسم محمدی

 رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی دامداران نیشابور

25کمترازیکسال قبل عکس هایی ازکشتارگاوهای آبستن درکشتارگاه مشهد درشبکه های اجتماعی دست بدست شد که بیانگر این بود دامدارن به علت اقتصادی نبودن واحدهایشان مجبور هستند دام های آبستن خود را روانه کشتارگاه کنند. صرف نظر ازاین که این اقدام تاسف بار درمشهد صورت گرفته است یا جای دیگر؛ باید بپذیریم این  عمل نادرست هرروز درتمامی کشتارگاهای کشورصورت می گیرد. اما متاسفانه گوش مسئولین متوجه فریاد دامداران نبوده و نیست.

آقایان دامداری رو به فنا است! حداقل فکری به حال ارتزاق مردم و کمبود گوشت کنید. نتیجه این بی توجهی گوشت چهل هزار تومانی امروز است که داد بزرگواران به عرش رسیده و آن را ناشی از رفتار دلالان می دانند که نظم فروش گوشت رابه هم زده اند و یا عنوان می کنند دامداران دام خود را نمی فروشند تا گران شود. خیرعزیزان؛ این مشکل ناشی از مدیریت و تصمیمات غلطی که در طی سالیان گرفته شده است که دودش به چشم مردم می رود.

وقتی شرکت پشتیبانی امور دام را بعنوان بزرگترین واسطه(دلال) آن هم از بودجه دولت بردامداران حاکم کردید! وقتی  حامی سرسخت بنگاه ها وتعاونی هایی شدید که سودهای بالا می گیرند. وقتی ارگانهای ضعیف و ناکاردان راجانشین نهادهای تخصصی کاردان و نظارت های منطقی کردید. وقتی باعملکرد خودتان خدمتگزاران وتولید کنندگان دیرینه رابا اتهامات مختلف حذف و عافیت طلبان را بر آنان مسلط کردید و وقتی که …؛ باید به فکر امروز می بودید.

آقایان مسئولین  محترم؛ فاین تذهبون!!

چقدر ذوق زده اید که امروز اعلام می نمایید مردم نگران نباشند ما در مدت ۸ ساعت گوشت گرم را از قزاقستان وارد می کنیم. آیا فکر نمی کنید که سرنوشت این گوشت ها  شاید به سرنوشت گاز کشور دوست برادر و همسایه ترکمنستان دچار خواهد شد. آن زمان چه خواهید کرد؟

البته یقیین بر این است که با دلارهای نفتی بی شمار و سود سرشاری که برخی از قِبَل واردات نصیب شان می گردد به هر قیمت هم که شده گوشت را حتی از آن دنیا هم وارد خواهند کرد! ولی آیا این است رسم دولتمردی و  اداره ی امور است؟

همچنان که به کرات در نشریات مختلف اعلام کرده ام در این سالها که متأسفانه بخل آسمان بر ما غالب شده؛ تنها راه جلوگیری از مهاجرت روستاییان و ایجاد اشتغال با توجه به شرایط کنونی فقط و فقط واردت آب مجازی در نهاده های دامداری جهت مصرف داخل و صادرات محصول نهایی آن به خارج از کشور است.

و اما آقایان مسئولین محترم:

کشتی شکست و مردم کشتی فنا شدند

ای ناخدا جواب خدا را چه می دهی؟

و از بابت یادآوری عکس های جنین گاوهای آبستن کشتار شده یک سال قبل ثبت شد تا شاید تذکری باشد بر شما مسئولین محترم

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.