سخت گیری بیش از حد مانع بیمه شدن  قالی بافان

نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم با بیان این که سخت گیری بیش از  حد مانعی  بزرگ برای بیمه شدن  قالی بافان است،گفت: چین گوی سبقت در صنعت نساجی را از ایران گرفت.

حمیدگرمابی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت  درباره مشکلات عدیده ای صنعت نساجی در کشور گفت: رقبای دیرینه صنعت نساجی ایران، گوی سبقت را  در بازار جهانی  از ایران ربودند زیرا  متاسفانه اقدام اساسی برای رفع مشکلات صنعت پردرآمد نساجی  از سوی مسئولان  ذی ربط  درنظرگفته نشده  است .

عقب ماندن از تکنولوژی روز دنیا مانع اساسی توسعه صنعت نساجی

نماینده مردم نیشابور در مجلس با بیان این که  سود بالای  وام، مانع اساسی  توسعه صنعت نساجی است، تصریح کرد: یکی از دلایل نزول صنعت نساجی عقب ماندن از تکنولوژی روز دنیا در حوزه نساجی است و اینک صنعت قالی بافی ایران نیز در حال عقب ماندن از رقبای خود در بازار جهانی است.

وی ادامه داد:  صنعت نساجی در اختیار رقبای دیرینه ما در بازار جهانی از جمله چین و ترکیه در شرایطی  قرار گرفته  است که  ما در  حوزه  ابداع طرح ها و الگوهای فرش در دنیا سرآمد هستیم  ولی با این همه، مجهز نشدن کارگاه های تولیدی فرش  به تکنولوژی مدرن، موجب شده است که جایگاه مناسبی هم اکنون  در این صنعت مولد در  حوزه بین الملل نداشته باشیم.

سخت گیری بیش از حد مانعی بزرگ برای بیمه شدن  قالی بافان

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس یادآورشد: کشور چین با سرمایه گذاری گسترده در حوزه صنعت نساجی و فرش، مشتریان فرش  در حوزه بین الملل  را ترغیب به خرید تولیدات چینی می کند و از  همین رو نباید با سخت گیری بیش از حد مانع از بیمه شدن قالی بافان شد زیرا بسیاری از قالی بافان فاقد بیمه هستند.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.