ستون آزاد ۲۳۵

آن که کشف لباس کرد و شاسی بلند سوار شد!

بلبشو! فکر می کنم توصیف خوبی است برای اوضاع این روزهای ما. گرانی ها بیداد می کنند. دولت آمار نقطه به نقطه می دهد و می گوید همه چی آرومه. نق نق های مردم یواش یواش دارد به غرغر بدل می شود. مذاکرات چشم انداز درست و درمانی ندارد. بحران آب شوخی بردار نیست بحران بنزین هم قاطی ماجرا می شود. خط خرید مردم روز به روز پایین می آید. خط فقر هم هر روز عده ی بیشتری را به زیر می کشد. یمن و سوریه و عراق و لبنان و بحرین و عربستان هم که مدام در امور داخلی ما دخالت می کنند. همه ی این ها به کنار، جان کری هم از دوچرخه سقوط کرده. لگن شکسته ی او را دیگر کجای دلمان بگذاریم.

پیه مالی بر تن

میم. مخالف: چه معنی می دهد ورداشته اید عکس آن بنده خدا را با آن شکل و شمایل روی جلد زده اید؟ خب لباسش رسمی نیست که نباشد! آقاجان تو خودت وقتی مسافرت شمال می ری مجبوری کت و شلوار تنت کنی؟! هوای گرم واجب که نیست به خودش سخت بگیرد. بعدشم اصلا امور شخصی دیگران به شما چه ربطی دارد که روی جلد می آورید؟

میم موافق: عزیزم وقتی کسی وارد کارزار سیاست شد باید پیه همه چی را به تنش بمالد! بعدشم شما چطور کت و شلوار مرا با لباس ایشان یکی می کنی؟ همان لباس، سیچل هزار رای جور کرده حالا که از پل گذشت باید انداختش کنار؟! سیاستمدار زندگی شخصی اش همیشه زیر ذره بین است. اصن هم جای گله ندارد!

میم. سبحان: به حول و قوه الهی علی رغم توطئه و تخطئه ایادی استکبار و جیره خواران داخلی بنده با تمام قوا در رقابتهای آتی حضور یافته و با رای حداکثری به سنگر خدمت گذاری مردم شریف، نجیب، دوست داشتنی، گول نخور و خوش تیپ پسند شهرمان راه می یابم و باز هم با نطق های اصولی و دشمن شکن همچون گذشته به آبادانی و رونق میهن و علی الخصوص زادگاهم می پردازم تا کور شود هر آن که نتواند دید!

تصویب لباس فرم تابستانی برای خانم ها

میم فریزن: من اصلا از جنگ و جدل این دوستان بالایی خبر نداشتم. طبق معمول مطلبم را فرستادم ولی حالا می بینم در ادامه ی کل کل دوستان است. سوال من اینه که چرا امثال ایشان در هوای گرم از خانم ها می خواهند سه لایه لباس بپوشند و حتی به زنان ورزشکار هم رحم نمی کنند اما خودشون در ملا عام کشف عمامه می کنند؟ مگه اون لباس مزاحمشونه؟ ما خانمای بدبخت، ساپورت می پوشیم محرکه، چکمه می پوشیم تبرجه، چرم می پوشیم تفرعنه، رنگی می پوشیم تلونه! اصن بیاین یه روپوش مدرسه به تصویب برسونین همه خانما رو مجبور کنین با لباس فرم از خونه بیان بیرون. تموم شد رف پی کارش. حالا واسه تنوع هر سال هم یه رنگو انتخاب کنین: یه سال قهوه ای سوخته، یه سال سیاه زغال سنگی، یه سال سورمه ای سیر، یه سالم واسه روکم کنی سبز لجنی!

پیام مردمی

«دو سال است از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گذشته، هنوز حق الزحمه تاکسی های که در خدمت عوامل انتخابات بوده اند پرداخت نشده به هرجا مراجعه کردیم جواب نگرفتیم حتی به فرمانداری!»

خب این هم پیامی بود که هفته ی قبل در همین نشریه درج شده بود و هنوز جوابی دریافت نکرده ایم. از آن جا که فرماندار محترم تمام مسئولان ادارات را موظف به پاسخ گویی به پیام های مردمی نشریات کرده اند ما هم منتظریم از دفتر آقای فرماندار پاسخ بدهند.

به هرحال چاره ای نیست و فرماندار تازه باید بی مسئولیتی ها و بی دقتی های فرماندار پیشین را هم یک جوری جمع و جور کند. همان طور که می بینید رییس جمهور تدبیر و امید هم با گذشت دو سال همچنان در حال رفو کردن خرابکاری های به جا مانده ی پرزیدنت سابق هستند و جالب است که هنوز به نقطه ی صفر هم نرسیده اند. از آن طرف دلواپسان هم در جشن نیمه شعبان و در جمکران جزوه ی ضد مذاکرات هسته ای پخش می کنند هیچ کس هم کاری به کارشان ندارد. ما اما جزوه بغل دستی مان را سر امتحان کش رفتیم پس گردنی خوردیم. یکی اگر بتون درجه یک با استحکام بالا سراغ دارد آدرس بدهد بروم سرم را بکوبم به آن.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.