ستون آزاد (اشکنه بخورید!)

اشکنه بخورید!

خب سرانجام آقای سیدعباس حسینی به خیر و خوشی شدند شهردار نیشابور. ما هم از همینجا و از ستون آزاد برایشان آرزوی موفقیت داریم. هر چند نمی دانیم:

*چرا شورای شهر که از مدت ها قبل می دانست که زیرآب جناب زروندی را در آغاز سال نو خواهد زد اینقدر شتابزده فراخوان داد و دست به انتصاب زد.

*نمی دانیم تکه انداختن های اعضای شورا یا به قول خبرنگار ما مطایبه در جلسه ای که به سرنوشت آبادانی و عمران یک شهر بسته است چه جایی دارد؟!

*نمی دانیم آقای حسینی که خود را فردی پرکار و باانرژی تمام نشدنی معرفی کرد و گفت: دلم می خواهد جنازه من از شهرداری خارج شود. آیا مدیر هستند یا قرار است شخصا روی آسفالت ها را غلتک بکشند؟ و یا منظورشان این بوده است که تا آخر عمرشان شهردار باشند.

*نمی دانم به زمین زدن یکی از مقتدران در سبزوار دقیقا یعنی چه؟ آیا با ایشان کشتی گرفته اند؟ اصلا چرا از آن شخص نام برده اند؟ آیا اعضای شورا فرصت داشتند بروند و از آن آقا تحقیق و تفحص کنند ببینند ماجرا چه بوده؟ اتفاقا در همین شورای شهر خودمان هم یک آقایی به همان نام موجود است، اگر فردا جناب شهردار بخواهد ایشان را هم به زمین بزند تکلیف چیست؟! فکر می کنید زورش می رسد؟!

*وقتی می گویند حتی یک کوچه و خیابان بدون آسفالت در سبزوار و بجنورد در دوران تصدی خود نگذاشته اند و همه را آسفالت کرده اند واقعا صحت دارد؟ حالا فردا اگر دوستان سبزواری و بجنوردی جوابیه فرستادند و تکذیب کردند تکلیف چیست؟

* فرموده اند درآمد شهرداری سبزوار را ۲۰ برابر و شهرداری بجنورد را ۱۰ برابر کرده اند؟! یعنی دقیقا ۲۰ و ۱۰؟ خب چرا بجنورد را هم ۲۰ برابر نکرده اند؟ صحت این ادعا به راحتی قابل بررسی است. یعنی از کجا درآمدزایی شده آن هم بیست برابر؟ یعنی درآمد نیشابور هم ۲۰ برابر می شود؟!

*شهردار منتخب شورای شهر گفته است که نیشابور بیست سی سال نسبت به شهرهای همجوار خود عقب است. ممکن است دقیقا بگویند ۲۰ سال عقبیم یا ۳۰ سال؟! یعنی الان نیشابور در دوران جنگ است؟ یعنی شهرداران پیشین … بوده اند؟!

*گفته اند «در بجنورد هرکس ایشان را می دیده پشت درخت پنهان می شده است!»… البته دوران این گونه مدیریت های سرکوبگر مدت هاست که گذشته است. خب چه بسا همان ها که پشت درخت پنهان می شوند بعد در پشت همان درخت برای ایشان به قول خبرنگار ما مطایبه گویی نمایند یا یک کار دیگر.

*آقای حسینی نصف نیروی شهرداری را اضافی خوانده و وعده داده اند با نصف دیگر: خیابان های کم عرض را باز می کنند! در بینالود، تله کابین می سازند! انواع سمینارها را برگزار می کنند و از شبکه سراسری پخش می کنند! ما تمام این سخنان را در حافظه مان نگه می داریم آقای حسینی. هرچند می دانیم چنین شورایی را چنین وعده هایی و چنین شهرداری باید!

از یک دانه نخود تا ۵۰۰ دانه گردو!

هفته ی گذشته در همین نشریه خواندید که در «دررود» کودکی ۵ ساله بر اثر گیر کردن دانه ای نخود در مجرای تنفسی اش جان باخت. و باز در همان صفحه خواندید که جوانی ۲۵ ساله در همان شهر به جرم سرقت پول و چاقو و سیمکارت و۵۰۰عدد گردو ۷۴ ضربه شلاق در جلوی دیدگان مردم خورده است. کمی به اعداد دقت کنید ۷۴ ضربه شلاق برای ۵۰۰ عدد گردو! هر گردو چند شلاق؟ نمی دانم آیا تعداد دقیق گردوها در پرونده آمده؟ یا خبرنگار ما شمرده؟ و یا آقای قاضی؟! نمی دانم آن یک دانه نخود را هم قاضی محترم خواهد دید؟

سخنان غیر بهداشتی

و باز هم در شماره ی قبل خیام نامه لابد خواندید که «محمدرضا تقوی»، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفتند که: «در نانوایی های نیشابور از جوش شیرین استفاده نشده و میزان نمک هم بسیار پایین است.» ایشان همچنین اعلام نمودند: «اشکنه و آبگوشت غذاهایی با ارزش غذایی کامل اند.» و راهکار دادند: «بهترین راه مبارزه با تولید کالاهای غیربهداشتی، نخریدن آن ها توسط مردم است.»

من مانده ام فقط چرا نان های سنتی را که ماموران محترم بهداشت در سوپرمارکت ها ممنوع شان نموده اند وقتی کنار نان نانوایی های مجاز دولتیِ یارانه بگیر یا جدیدا دولتی و آزادفروش می گذاری تفاوت از زمین تا آسمان است. جان خودت آقای تقوی لطف کن و بگو از کدام نانوایی نان می گیری؟ دیگر این که اشکنه ی ایشان ما را یاد آن خطیب خطبه خوان نمازجمعه ی تهران انداخت که بماند… و آخرین عرض هم این که به یک عده حقوق می دهند که بر وضعیت بهداشتی فروشگاه ها نظارت کنند. بعد آن عده فرمایش می کنند خب نخرید تا نمیرید. خب جناب آقای تقوی! اگر شما عُ… -بله متاسفانه از اتاق فرمان اشاره می کنند حرف غیر بهداشتی ممنوع است! –چشم!

آدامس الکس

هفته ی گذشته عکس مربوط به آدامس سرالکس جا افتاده بود. ضمن جلب توجه شما به این عکس، عرض می کنم که یکی از خوانندگان نشریه هم پیام داده اند: «فَشَف را از هرطرف که بخوانی فَشَف است پس رای ما عین.میم!» (دوستانی که نمی دانند ماجرای فَشَف چیست به شماره قبل خیام نامه مراجعه فرمایند.)

نوشته شده توسط : میم.فریمن

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.