سبحانی نیا: رای رئیسی بیش تر از این مقدار نبود . اصولگرایان باید خود را بازسازی کنند

 

حسین سبحانی نیا نماینده ی سابق نیشابور و از محافظه کاران حامی ابراهیم رئیسی که با حضور در گردهمایی اعضای جمنا و نیز ایراد سخنرانی در نیشابور؛ از ریاست جمهوری رئیسی حمایت نموده بود در مصاحبه با خبر آنلاین  خواستار آن شد تا اصولگرایان خود را بازساری کنند! و ایده تشکل سیاسی نوظهور جمنا مبنی بر اتشکیل دولت در سایه را زیر سوال برد.

اصولگرایان خود را بازسازی کنند!

سبحانی نیا تلاش چهره های سیاسی حامی رئیسی برای تشکیل دولت و تعریف رئیس جمهور در سایه را در شرایط موجود ایران بی معنا می داند و معتقد است: نیروهای اصولگرا باید خود را بازسازی کنند اما چون حزب منسجم و با برنامه در ایران نداریم ایده تشکیل دولت در سایه جا نمی افتد و معنی پیدا نمی کند.

سبحانی نیا اظهار کرد: اهل حل و عقد اصولگرایی ابتدا باید خودشان را بیشتر دریابند و سپس اشکالات را بررسی و برطرف کنند و ببینند عوامل دفع و عوامل جذب آرا چیست. در واقع باید یک بازسازی جدی در کار و برنامه های مجموعه اصولگرایی صورت گیرد.

نباید نیروها را متهم کرد

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به این سئوال که آیا زمان آن نرسیده که قوه عاقله و تصمیم گیر در جریان اصولگرا آقایان ناطق نوری، لاریجانی، باهنر، ولایتی و مطهری باشند؟ گفت: نباید به اندک بهانه ای نیروها را متهم کرد.یکی از مسائلی که باید رفع شود همین است یعنی دیدگاه ها تنگ نظرانه نباشد.

اصولگرایان برای آینده و اصلاح امور! تلاش کنند

همه اصولگرایان منسجم، با تحمل همدیگر و بدون سهم خواهی برای آینده و اصلاح امور تلاش کنند.

سبحانی نیا در پاسخ به این سئوال که چرا وقتی اصولگرایان سختی های صحنه رقابت را دیدند، بازهم تصمیم به حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری گرفتند؟ اظهار کرد: طبیعی است هر جناحی در انتخابات از ابزار و امکاناتش استفاده می کند چون هر کسی ممکن است امید به پیروزی داشته باشد، اصولگرایان نیز از این امر مستثنی نبودند و نیستند تا حدی که می توانستند در این میدان ورود و تلاش کردند.

این فعال سیاسی اصولگرا با رد این نگاه که سقف پایگاه اجتماعی اصولگرایان را برخی تحلیلگران ۱۶ میلیون رأی ارزیابی می کنند تأکید کرد: خیر، چنین تحلیلی اشتباه است چون همه کسانی که به آقای روحانی رأی دادند اصلاح طلب نبودند.

از تمام ظرفیت ها استفاده شد

وی بدون اشاره به بسیج امکانات و نیروها و افراد مختلف برای پیروزی رئیسی در پاسخ به این سئوال که آیا آقای رئیسی بیش از ۱۶ میلیون رأی ظرفیت جذب پایگاه اجتماعی اصولگرایان را نداشت؟ توضیح داد: خیر این طور نیست که بگوییم ظرفیتی بود اما استفاه نشد. آقای رئیسی از ظرفیتش خوب استفاده کرد در مدت یک ماه ورود به انتخابات، کسب ۱۶ میلیون رأی کم نبود. در عین حال او در ۷ استان به ویژه سمنان زادگاه آقای روحانی رأی اول را داشت.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.