زیر میز فلسفه

زیر میز فلسفه

اول اینکه این هفته چون میز فلسفه در فضای هنر و اندیشه نگنجید ما فوری فرصت طلبی کرده مطلب خودمان را در گوشه ای چپانده و چاپاندیم و گفتیم خوانندگان را از زیر میز فلسفه آگاه کنیم تا بدانند حتی ارسطوی حکیم هم نتوانسته الکساندر ارومیک آزمند را متعادل کند از همین رو ایرانیان به او اسکندر گجستک گفتند یعنی چیزی در حدود اسکندر ملعون باید مواظب این اعجوبه ها باشیم. و دیگر اینکه روشن شده است چال اسکندرون که قبلاً اعلام و ادعا شده بود در برره واقع شده است، در همین بوستان و در شهری از شهرستان نیشابور واقع شده بوده است ولی ان شاء ا… بعد از مرکز استان شدن نیشابور این چال هم کشف می شود.

مهم تر این که یک مقام نیمه آگاه همچین زیر سبیلی اعلام کرده در شهر نام برده، بوستانی است، در بوستان چاله ای است، در چاله مقبره ای است در مقبره جنازه ای قول پیکر در کنار جنازه صندوقی در صندوق خریطه ای، در کیسه ی چرمین طوماری و طومار به بندهایی بلند و ده کانه بسته شده و در طومار رازهایی نگاشته است که برخی از آن بر خوانندگان مکشوف گردیده و آن دیگر رازها به طلسم و خطوط مرموز آمیخته است که به محض اطلاع کارشناسان بر سرایر این اسناد و مدارک شما را از آن ها می آگاهانیم. در بخش خوانش شده مطالبی است و از دل آن مطالب بر می آید که :

۱- در پیکر اسکندر گجستک زخمی بود که آرام اش نمی گذاشت این زخم که احتمالاً ریشه در ناخودآگاه وی داشت باعث کشورگشایی، حرص و آدم کشی و ویران گری شده بود.

۲- در قسمت گیج گاه اسکندر رگی مسدود وجود داشته که احتمالاً پس از پذیرش شاگردی ارسطو چند روزی باز بوده اما پس از آن برای همیشه بسته مانده و خون به قسمتی از مخ ایشان نمی رسیده و حکیم نتوانسته و حاکم جابر را نجات دهد.

۳- اسکندر رومی برای همه ی عمر از خود فرار کرده و روزی در برابر آینه ی اسکندر ایستاده تا از خود به خود بگریزد به درون آینه ی نام برده رفته و برنگشته است و هرگز در زباله دان تاریخ گم نشده است.پس باید به آریو برزن قهرمان بگوییم این بار به گونه ای دیگر با او روبرو می شود.

۴- یک مقام نیمه آگاه نیمچه قولی داده که پس از خوانده شدن سرایر و طلسمات و خطوط مبهم طومار ما و شما را از آن آگاه کند.

نوشته شده توسط : محمدطاهر گاراژیان

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.