زولبیا و بامیه مرغوب را از کجا بشناسیم

JamNewsImage15052475مهندس محمدحسن بشارت

کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای فیروزه

همه ساله با فرا رسیدن ماه رمضان، زولبیا و بامیه طرفداران زیادی پیدا می کند و مردم قبل از افطار جهت خرید زولبیا و بامیه به مراکز عرضه این شیرینی مراجعه می نمایند.

بهتر است که همشهریان محترم در هنگام خرید زولبیا و بامیه به نکات بهداشتی ذیل توجه نمایند:

۱-یکی از شرایطی که با رعایت آن پی به سالم بودن زولبیا و بامیه می بریم بهداشت فردی کارگران و وضعیت نظافت مغازه و نبودن حشرات در مغازه ها می باشد که پوشیدن روپوش و استفاده از دستکش یکبار مصرف و یا استفاده از انبرک استیل برای چیدن زولبیا و بامیه در داخل جعبه تاکید می گردد. از خرید زولبیا و بامیه ای که از قبل داخل جعبه چیده شده است تا حد امکان خودداری نماییم. زولبیا و بامیه باید در حضور مشتری و توسط افرادی که بهداشت حرفه ای را رعایت می نمایند و در حضور مشتری داخل جعبه گذاشته شود.

۲- رنگ زولبیا بامیه باید زرد و طلایی باشد.  رنگ های متمایل به قهوه ای و قهوه ای سوخته و یا تیره نشان دهنده طبخ زولبیا بامیه با روغن های سوخته و چند بار مصرف می باشد و هرگز تیره بودن زولبیا و بامیه نشان دهنده برشته بودن و یا سالم بودن آن نیست.

۳-  از خرید از مغازه هایی که زولبیا و بامیه  را در معرض هوای گرم و آفتاب و یا پشت شیشه مغازه قرار داده اند و یا ظرف زولبیا فاقد سلفون می باشد خودداری نماییم زیرا از مواد اولیه زولبیا روغن و ماست و از مواد اولیه بامیه روغن و تخم مرغ است که بایستی در محل های خشک و خنک یخچال و ویترین مغازه نگهداری شود.

۴- زولبیا و بامیه های خمیر- از هم پاشیده-  شکرک زده و زعفرانی مورد تایید نمی باشد، چرا که بعضا به جای زعفران در زولبیا از رنگ های مصنوعی، زعفران های تقلبی و گیاهان گل رنگ استفاده می شود.

۵- زولبیا و بامیه بایستی در ظروف تمیز و مناسب که ته ظرف شربت و روغن زیادی جمع نشده باشد نگهداری شود و تا حد امکان روی آن سلفون کشیده ودر معرض هوای آزاد نباشد.

۷- زولبیا باید عطر و طعم مناسب داشته باشد و حدالامکان رنگ آن روشن و ذرات سوخته شده روی زولبیا بامیه وجود نداشته باشد.

۸-  زولبیا را باید در حجم کم ودر جعبه های بهداشتی که کف آن سلفون و یک لایه ورق آلومنیوم دارد خریداری نماییم ودر کف جعبه های زولبیا بایستی علامت استاندارد و پروانه ساخت وزارت بهداشت ودرمان درج شده باشد. شکستگی و از هم پاشیدگی زیاد در زولبیا نشان دهنده کهنگی وکیفیت پایین آن است.

۹- هرچقدر زولبیا نازکتر و زولبیا شفاف و بامیه سبک تر باشد نشان دهنده ماست مرغوب در زولبیا و تخم مرغ بیشتر در بامیه می باشد و هر چقدر وزن آن ها بیشتر و رنگ آن ها تیره تر باشد میزان آرد آن بیشتر است که نوعی تقلب به حساب می آید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.