زنگ عطار در نیشابور نواخته شد

سیدباقر میرعلمدار– مراسم آغازین بزرگداشت روز ملی عطارنیشابوری  باعنوان آفتاب صبح نیشابور در محل دبیرستان نمونه دولتی عطار نیشابوری با حضور مسئولین نیشابور و دانش آموزان برگزار شد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور در این مراسم، با گرامی داشت روز ملی عطار نیشابوری اظهارکرد: وظیفه ملی ما ایجاب می کند که این گونه مراسم ها را با شور و حال تمام برگزار کنیم تاجایگاه واقعی بزرگان ایران حفظ شود.

جواد قوامی نژاد افزود: نیشابور را به واسطه بزرگانی همچون عطار و خیام و تاریخ کهن این دیار مهربانی می شناسند و این شهرستانی است که ابر شهر و شهر پایدار ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: عطار نیشابوری نه متعلق به نیشابور وایران که متعلق به تمام بشریت  است که به دنبال عرفان  حقیقی می گردد و ما خرسندیم که  زاده این آب وخاک  هستیم و جامعه امروز ما و کل دنیا به عطار و عرفان وی، بیش از هر زمانی نیازمند است.

رییس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور نیز گفت: سیمرغ در منطق الطیر نماد خداوند است و غیر از او هیچ نیست.

عباس کرخی عنوان کرد: باید امروز تفکر عطار که مبتنی بر عرفان  و اندیشه والای ایرانی و اسلامی است در جهان معاصر گسترش یابد و ما فرزندان این ایران اسلامی در زمینه گسترش این فرهنگ ناب باید بیش از پیش کوشا باشیم .

وی خاطرنشان کرد: همایش بزرگداشت در نیشابور و دیگر نقاط ایران و جهان برگزار می گردد که امسال نیز جمعه ۲۵ فروردین ۹۶ ساعت  ۸:۳۰ صبح  همایش علمی و پژوهشی روز عطار با حضوراندیشمندان و محققان علم و ادب و عرفان در محل  فرهنگسرای سیمرغ نیشابور در نوبت صبح و مراسم  فرهنگی وهنری بزرگداشت روز ملی عطار نیشابوری ساعت  ۵/۴ عصر در محل باغ مصفای عطار  برگزار خواهد گردید که ازهمه دعوت می کنیم همچون سال های گذشته با شور وشعف خاص همچون گذشته  شرکت نمایند.

گفتنی است مرشد خوانی ، اجرای سرود دانش آموزی، اجرای برنامه تاسیمرغ و تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقه بر بال سیمرغ، شعرخوانی عطار توسط دانش آموز ان از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.