رکورددار برخورد با مطبوعات در مهدیه نیشابور:

اگر «اوباما» گفت میخواهم پیاده بروم کربلا و او را ترور کردند تعجب نکنید

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت پیشین در نیشابور حاضر شد و در جمع گروهی از مردم نیشابور در محل «مهدیه» به ایراد سخن پرداخت.

محمدعلی رامین که مانند اغلب نزدیکان رییس دولت سابق، پیشینه اظهارات عجیب را در کارنامه اش دارد، و بیشتر به سبب این اظهارنظرها و البته رکورد تذکر و توقیف مطبوعات در دوران کوتاه ۱۳ماهه مسئولیت ش شناخته شده است، روز نهم دی ماه در سخنانی در محل مهدیه نیشابور گفت: اگر سال دیگر «حسین اوباما» گفت می‌خواهم بروم راهپیمایی کربلا تعجب نکنید، اگر شنیدید که آن آقا را ترور کردند و نگذاشتند به آنجا برسد، تعجب نکنید.

وی در این مراسم با اشاره به این که ۹ دی روزی گمنام و ناشناخته است که به هیچ عنوان نمی‌توان این روز را شناخت مگر این که فتنه‌ای که در این روز خاموش شده است را بشناسیم، ادامه داد: فتنه را هم نمی‌توان شناخت مگر سران آن را بشناسیم و سران آن هم شناخته نمی‌شوند مگر آنها را محاکمه کنیم.

مشاور رییس دولت با بیان این که حق سران فتنه نیست که با این همه امکانات و هزینه از آنها نگهداری شوند، بدون اشاره به نام فرد مورد نظرش ادعا کرد: آن دو نفر را فعلا نمی‌توان محاکمه کرد، چون مدیر اصلی فتنه را فعلا نمی‌شود محاکمه کرد.

وی درادامه به قدرت مقام معظم رهبری درمنطقه اشاره کرد و اظهار داشت: با یک اشاره رهبری می‌بینید ۲۰ میلیون شیعه از نجف تا کربلا راهپیمایی می‌کنند، در حالی که گروهک‌های تروریستی با حمایت استکبار جهانی بخشی از منطقه را تصرف کرده‌اند اما جرات نمی‌کنند حمله کنند.

وی تصریح کرد: اگر سال دیگر حسین اوباما گفت می‌خواهم بروم راهپیمایی کربلا تعجب نکنید، اگر شنیدید که آن آقا را ترور کردند و نگذاشتند به آنجا برسد تعجب نکنید.

رامین افزود: به نظر من اگر بخواهند برای نهم دی نامی انتخاب کنند باید بگویند روز تجلی امامت امام خامنه‌ای.

محمدعلی رامین کیست؟

محمدعلی رامین (زاده ی بهمن ۱۳۳۲، دزفول) معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد در دولت دهم و در دولت نهم مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد بود. شهرت وی به دلیل ۹ لغو امتیاز، ۱۵ توقیف و ۶۱ تذکر کتبی بود که در حدود ۱۳ ماه حضور به عنوان معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی به نشریات ایران داد که رکوردی در نوع خود محسوب می‌شود. با این وجود، وی در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق، بستن روزنامه‌ها را یک «دروغ بزرگ» خواند و مدعی شد که برخوردی دوستانه با روزنامه‌نگاران داشته است. توقیف «خیام نامه» در اردیبهشت ۱۳۸۹ در نامه ای که از سوی او و با مُهر «فوری» ارسال شده بود، اتفاق افتاد.

او که در طول ۸سال دفاع مقدس در آلمان به سر می برده است، در زمان اقامت ش در آلمان با سوسن صفاوردی، که پس از پیروزی انقلاب در سال۱۳۵۷ وارد فعالیت های سیاسی شده بود، ازدواج کرده و دارای دو فرزند پسر است.

رامین در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۸۸، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. از او به عنوان تحلیلگر سیاسی احمدی‌نژاد و مبدع بحث‌های مربوط به انکار هولوکاست نام برده می‌شود.

وی در یک مصاحبه تلفنی با رادیو گفتگو خطاب به مجری، که در مورد اظهارات پیشین ش درباره روحانیت و مسجد سؤال پرسید، با عصبانیت گفت: «شما غلط می‌کنید از قول من این اراجیف را می‌گویید.» او در حاشیه نمایشگاه مطبوعات با تکرار و تایید سخنان ش در آن برنامه گفت: «منظورم از عبارت غلط کردی، مجری و تهیه کننده آن برنامه بوده‌است نه مسئولان صداو سیما.» او همچنین گفته می‌خواستم با این جواب جلوی فتنه را بگیرم!

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.