رییس پلیس به دیدن خانواده نیک اندیش سرباز نیشابوری رفت

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور به دیدار پدر و مادر نیک اندیشی رفت که اعضای بدن فرزند سرباز وظیفه شان، محمد حصاری،  را پس از وقوع مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدای عضو بخشیده بودند.

سرهنگ آقابیگی با حضور در منزل والدین این سرباز وظیفه در روستای شاداب از توابع بخش مرکزی شهرستان ضمن ابراز تسلیت گفت: اقدام خداپسندانه و خیرخواهانه و بدون هیچ گونه چشمداشت در اهدای اعضای تنها فرزند پسر خود می تواند باعث ترویج فرهنگی شود که جامعه به شدت به آن نیاز دارد.

وی اهدای ۱۲ عضو بدن محمد را مصداق عملی «امر به معروف» و نشانه تعهد و ایمان این خانواده دانست و افزود: لذت ایثار با هیچ لذتی جایگزین نمی شود.

مادر مرحوم حصاری ضمن تقدیر و تشکر از ابراز همدردی فرماندهان و کارکنان انتظامی شهرستان نیشابور، تنکابن و ناجا گفت: وقتی که مرگ مغزی توسط پزشک معالج وی مطرح شد بدون هیچ گونه درنگ در یک مدت یک دقیقه به نیت دوازده امام با اهداء ۱۲ عضو بدن تنها پسرم موافقت کردم.

وی که خاطرات شیرین از فرزندش، تنها چیزی است که از محمد برای ش باقی مانده گفت: سه روز قبل از حادثه فرزنم برای خداحافظی به منزل آمد و قبل از خداحافظی جمله ای گفت با این مضمون «چه قدر دوست دارم در این مملکت کسی گرفتار نباشد و همه در نهایت سلامت باشند.» و بعد از سه روز خبر تصادف وی را در محل خدمتش به ما دادند و امیدوارم که خدای متعال با این اقدام از ما راضی و خشنود باشد. محمد امانت پرودگار بود و حالا تقدیر الهی هم بر این بود که جوانم را در سن ۲۰ سالگی از ما بگیرد.

حسن حصاری پدر این خانواده هم اظهار داشت: فرزند ما برای خدمت به مردم و امنیت نظام به سربازی رفت و آن چه مایه خوشحالی ما می باشد این است که حتی با مرگ فرزندمان شاهد شکفتن لبخند بر روی لبان افراد عضو گیرنده و زندگی آنان می باشیم.

گفتنی است این خانواده دارای دو فرزند (یک پسر و یک دختر) بودند که بر اساس گزارش پلیس، سرباز وظیفه «محمدحصاری» متولد اول فروردین ۱۳۷۵ در ساعت ۲۰ و ۴۷ دقیقه روز دوشنبه ۲۸ تیرماه در سانحه تصادف در یگان خدمتی خود در بخش نشتارود شهرستان تنکابن به شدت مصدوم و پس از ده روز دچار مرگ مغزی شد و در تاریخ ۸ مرداد ۹۵ تعداد ۱۲ عضو بدن وی در بیمارستان امام (ره) تهران به افراد نیازمند اهداء شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.