روی دست پدر؛ پیش چشم مادر: کودک ۵ ساله جان باخت!

روی دست پدر؛ پیش چشم مادر: کودک ۵ ساله جان باخت!

دررود و درمانگاهی که «در حاشیه» است

مادر و پدر پیکر نیمه‌جان کودک خود را به درمانگاه شهر درود بردند. درمانگاه باز بود، اما آنها هر چه جست‌و‌جو کردند پزشک را نیافتند. یک دانه نخود راه تنفسی پسر ۵ساله را بسته بود و صورت پسرک هر لحظه بیشتر کبود می‌شد. زوج جوان با ترس و وحشت کودک خود را به مطب دکتر «حمزه‌ای» تنها پزشک شهر درود رساندند، نیاز به امکانات اورژانسی باعث شد تا تیم امداد و نجات مستقر در دوراهی جوادیه پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتری خود را به محل برسانند، اما علی کوچولو جان خود را از دست داده بود.

غروب روز چهارشنبه ۲۶ فروردین سال جاری کودکی ۵ ساله مشغول بازی جلوی درب منزلشان بود. هنگام بازی سرگرم خوردن نخود برشته بوده که ناگهان یکی از نخودها در گلویش گیر کرده و به سمت مادرش می رود. مادر با صدا زدن همسر خود از او تقاضای کمک می کند . آنان خیلی زود به اورژانس زنگ زده، اعلام وضعیت نموده و تقاضای کمک می کنند.

پزشک پیدا نشد!

به گزارش همکار ما در شهر دررود، ساعت ۸ شامگاه چهارشنبه ۲۶ فروردین ماه بود که مادر و پدری پیکر نیمه‌جان کودک خود را به شبکه بهداشت و درمان شهر دررود منتقل کرده و منتظر باز شدن درب شبکه بهداشت و درمان می شوند که سرایدار در را باز نموده تا پزشک هر چه زودتر کودک را معالجه نماید. در به موقع باز نمی شود و بعدا عنوان شد که نامبرده برای اقامه نماز به مسجد رفته است. در این هنگام بستگان کودک سر می رسند و با رفتن به داخل شبکه بهداشت ، پزشک را صدا می زنند. آنها هر چه جست‌و‌جو کردند پزشک را نیافتند. زوج جوان سراسیمه کودک خود را به مطب تنها پزشک شهر درود رساندند، دکتر حمزه ای با انجام معاینات اعلام کرد کودک دچار خفگی شده و نیاز به اورژانس پزشکی و دستگاه اکسیژن است. اورژانس نیز بعد از حدود ۴۰ دقیقه سر می رسد.

دررود تیم اورژانس ندارد

با گزارش این حادثه به اورژانس ۱۱۵، تیم امداد و نجات مستقر در دوراهی جوادیه پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتری خود را به محل رساندند، اما دیر شده بود و علی کوچولو جان خود را از دست داده بود. پیکر این کودک به پزشکی قانونی شهر نیشابور اعزام شد و اهالی شهر دررود در عزای مرگ این کودک خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت درمانی شهر شدند.

به گزارش بولتن نیوز، شهر دررود درمانگاه شبانه‌روزی و پایگاه اورژانس ۱۱۵ ندارد و بیماران باید برای درمان به شهر قدمگاه مراجعه کنند. ابراهیم درودی، پدر این کودک خواستار رسیدگی به این موضوع شده است. وی به خبرنگار ما گفت: اگر امکانات اولیه وجود داشت و دکتر را پیدا می‌کردیم شاید بچه‌ام زنده می‌ماند، من کارگر ساده‌ای هستم و با هزار بدبختی مخارج زندگی‌ام را تأمین می‌کنم. ابراهیم و همشهریانش از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستند سری به شهر درود بزنند و وضعیت این منطقه را بررسی کنند تا مرهمی بر دل دردمندشان باشد و شاید مرگ علی کوچولو بهانه‌ای شود برای اینکه خدمتی شایسته به اهالی زحمتکش شهر درود انجام شود.

گفتههای مادر علی کوچولو

مادر علی به خبرنگاران گفت: صبح روز چهارشنبه وقتی علی از خواب بیدار شد طبق عادت همیشه به خانه مادر بزرگش در طبقه بالا سر زد، بعد از چند دقیقه برگشت به خانه خودمان که دوستانش سراغش آمدند برای بازی کردن. بعد از خوردن صبحانه به کوچه رفت تا بازی کند، تا ظهر مشغول بازی بود تا اینکه ناهار به خانه آمد. بعد از لقمه نان و ماست که درست کرده بودم دوباره به کوچه رفت، معمولاً مادر شوهرم هم این ساعت با همسایه‌ها سر کوچه جمع می‌شدند بعد علی با عجله به خانه آمد و گفت: یه مشت نخود بده تا با مادرجون بخوریم، من هم داخل نایلون مقداری نخود ریختم، رفت به کوچه که بعد از چند دقیقه سر و صدا بلند شد. وقتی به کوچه رفتم دیدم علی روی دست مادر شوهرم کبود شده است، بلافاصله شوهرم آمد و علی را به درمانگاه بردیم که متأسفانه هیچ کس داخل درمانگاه نبود و علی در برابر چشمانمان پرپر شد. وی افزود: بعد از این اتفاق تمام اهالی روستا جلوی درمانگاه جمع شدند و اعتراض کردند که چرا نباید در اینجا درمانگاه به صورت شبانه‌روزی باشد که چنین اتفاقاتی رخ ندهد.

گزارش خبرنگار ما در پیگیری این حادثه حاکی است پزشک درمانگاه شهر درود اظهار داشته هنگام مراجعه پدر و مادر کودک داخل ساختمان بوده اما متوجه حضور آنها نشده است.

پدر، مادر و همه بستگان در بهت و اندوه و خشم در همان ساعات اولیه شب دست به تجمع اعتراضی در جلو شهرداری دررود و شبکه بهداشت و درمان زده ؛ و فردای آنروز در جلو فرمانداری نیشابور تجمع اعتراض آمیز برپا می کنند. و همچنان منتظر پاسخگویی مسئولان شهرستان هستند

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.