روش جدید کلاهبرداری؛ «کار در منزل با حقوق بالا و حداقل سرمایه»

17فردی که با ترفند کار زود بازده و دارای سود بالا در منزل از ۵۰ شهروند در نیشابور کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در گفت و گو با خبرنگار خیام نامه  گفت: با دریافت چند مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری با شگرد کار در منزل تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ اکبر آقابیگی افزود: در بررسی اظهارات افراد مالباخته که اکثراً مردهای جوان جویای کار هستند مشخص شد این افراد در پی تبلیغات گسترده مبنی بر کار در منزل با حقوق بالا با حداقل سرمایه به شرکتی در شهر نیشابور مراجعه کردند.

گرداننده این شرکت پس از پاره ای توضیحات فریبنده با جلب اعتماد این افراد و اطمینان از حداقل ۶۰۰ هزار ریال سود روزانه بابت تولید فیلتر خودروهای سواری در منزل از هر کدام مبلغ ۱۰ تا ۱۲ میلیون ریال بابت ثبت نام، آموزش و تهیه مواد اخذ کرده و پس از مدتی متوجه می شوند شرکت تعطیل و فرد کلاهبرداری متواری شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پس از بررسی دقیق اظهارات مالباختگان با راهنمایی آنان چهره فرضی متهم را ترسیم و تحقیقات گسترده ای را برای دستگیر او شروع کردند.

سرهنگ آقابیگی تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از یک سری تحقیقات محل اختفای متهم ۴۷ ساله را در استان سمنان شناسایی و با اخذ نیابت قضایی او را در اقدامی ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور اظهار داشت: این فرد شیاد در بازجویی های علمی پلیس و مواجهه با تعدادی از مالباختگان به ۵۰ فقره کلاهبرداری با این روش اعتراف و پس از تشکیل پرونده با قرار صادره مقام قضایی روانه زندان شد.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان در زمان سرمایه گذاری مراقب افراد سودجو و کلاهبردار بوده و به این مهم توجه داشته باشند؛ همواره این احتمال وجود دارد افراد سودجو با تلبیغات فریبنده قصد اعتمادسازی داشته تا در فرصت مناسب نسبت به انجام اعمال مجرمانه و کلاهبرداری اقدام کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان با توجه به احتمال افزایش شاکیان ، از شهروندان خواست تا در صورت شکایت و متضرر شدن به آدرس پلیس آگاهی واقع در خیابان رحمت مراجعه یا با شماره تلفن ۰۵-۴۳۳۵۴۱۱۸ جهت پیگیری پرونده تماس بگیرند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.