روش جدید مدیران بازمانده از دولت احمدی نژاد در تکریم ارباب رجوع؛

روش جدید مدیران بازمانده از دولت احمدی نژاد در تکریم ارباب رجوع؛

نوازشگری بخشدار سرولایت با مشت در واکنش به انتقادات یک شهروند

دیگر چشم و گوش مردم به شاهکارهای شیفتگان خدمت عادت کرده است. ظاهرا باید دهخدایی زاده شود، فرهنگ لغت جدیدی بنویسد و برخی مفاهیم چون خدمت گزاردن، ولی نعمت، مهرورزی و… را در سپهرِ اصولگرایانِ ادبِ! پارسی معنا نماید. بزرگواران مهرورز به جای مانده از پاکدست ترین! دولتِ تاریخ ایران که گویا در راه خدمت به مردم سر از پا نمی شناسند، کار را به جایی رسانده اند که در محل کار، برای تکریم رعیت به عنوان نماینده ی عالی دولت، دست خود را بالا می برند تا احتمالا سر رعیت را به سَبک «قَدیم ها» نوازش کنند و البته این رعیتِ نگون بختِ بدبین چون توانایی و ظرفیت درکِ نوازشِ این دستِ اهورایی را ندارد تفسیر غلط می کند و به بیراهه می رود و وقتی خبرش هم به گوش بعضی ها می رسد در بوق و کرنا می کنند و آسمان و ریسمان را به هم می بافند و آب به آسیاب بدخواهان و کج اندیشان می ریزند.

براساس اخبار دریافتی بخشدار محترم و معزز سرولایت، که چندین سال است مردم شریف این منطقه را ارباب وار مورد لطف و مداقّه قرار می دهد و عملکرد این بزرگوار سخت مورد نقد قرار گرفته است، به گفته ارباب رجوع و شاهدان عینی، در هفته ی گذشته یکی از شهروندانی را که جسارت نموده، با مراجعه به محل کار وی در بخشداری و بر خلاف رسوم رعیت در جایگاه ارباب رجوع، انتقاداتی را نسبت به برخی رفتارهای حضرت والا و نماینده ی عالی دولت در منطقه (جناب بخشدار) مطرح نموده است؛ با مشت و اسباب دم دستی هم چون صندلی مورد نوازش قرار داده و ظاهرا موضوع با وساطت اطرافیان ختم به «شر» نشده است!

اما بخشدار سرولایت روایت دیگری از این گفته ها دارد. حسینی در گفت و گوی کوتاهی با خیام نامه ضمن تکذیب ضرب و شتم ارباب رجوع درباره این ماجرا می گوید: افراد مختلفی به بخشداری مراجعه می کنند و درخواست های گوناگونی دارند،آب می خواهند، برق ندارند، ساخت و ساز خارج از محدوده دارند، ناراحت هستند و بگو مگوهایی اتفاق می افتد. وی در ادامه گفت: فکر نمی کنم نیاز به توضیح بیشتر باشد و طرح این مسائل در نشریات درست نیست، برخی می خواهند بهره برداری سیاسی کنند. اگر اتفاقی هم افتاده آقایان بروند دستگاه قضایی تظلم خواهی کنند. وی پاسخگویی به ادعای مطرح شده را به بعد موکول کرد و ادامه داد: اگر افراد ادعایی دارند، شما مطرح کنید؛ ما بعدا پاسخ خواهیم داد.

البته یافته های خیام نامه حکایت از این دارد که متاسفانه این برخورد غیر متعارف در بخشداری سرولایت اتفاق افتاده است و نکته ی حایز اهمیت این است که در قرن بیست و یکم و در عصر رسانه ها (به دور از قضاوت و پیشداوری در باره ی کم و کیف این اتفاق) سر زدن چنین رفتارهایی، آن هم از جانب مدعیان اصول، ارزش ها و شیفتگان خدمت به مردم، هر چند بعید نیست اما جای سوال بسیار دارد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.