روزانه ۵۰تماس مزاحم با اورژانس نیشابور برقرار می شود!

به گفته رییس اورژانس نیشابور در ۱۰۰ روز گذشته (از ابتدای امسال) بیش از پنج هزار مزاحمت تلفنی و تماس غیر مرتبط با اورژانس ۱۱۵ نیشابور ثبت شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: طی سه ماه نخست امسال ۳۶ هزار و ۱۳۱ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور برقرار شد که شش هزار و ۶۵۱ مورد منجر به اعزام آمبولانس شده است.

به گفته  دکتر مشار موحد در این مدت چهار هزار و ۱۰۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته اند و ۸۵۷ نفر بیمار و مصدوم نیز در محل حادثه پس از معاینه به صورت سرپایی درمان شده اند و ۱۶ مصدوم به کمک اتوبوس آمبولانس و ۲۲ مصدوم و بیمارتوسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال داده شده اند.

مشار موحد با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: از مجموع این ماموریت ها چهار هزار و ۱۹۹ مورد در مناطق شهری و دو هزار و ۴۵۲ مورد در مناطق جاده‌ای بوده است.
وی با بیان این که بیشترین تصادفات در ساعات ۱۲ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۱۹ رخ داده و بیشترین تعداد مصدومان در رده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال بوده اند، اضافه کرد: طی این مدت واحدهای عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی به دو هزار و ۱۶۵ نفر در حوادث ترافیکی و چهار هزار و ۴۸۶ نفر مصدوم غیر ترافیکی و بیمار خدمات درمانی ارائه کرده اند.
وی اضافه کرد: متوسط زمان رسیدن آمبولانس اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم به طور میانگین در حوادث شهری ۶.۲ و در جاده ها ۱۲.۶ دقیقه ثبت شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.