روایت علم الهدی در نیشابور , از گفت وگوی خودش با رییس جمهور درباره کنسرت

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، که از مخالفان سرسخت برگزاری هرگونه کنسرت موسیقی اعم از سنتی، پاپ و… است، با اشاره به حاشیه‌های صورت گرفته درباره برگزاری کنسرت‌ موسیقی در مشهد، ماجرای گفت‌ وگوی خود با رئیس‌جمهور را در این زمینه تشریح کرد.

به نوشته کیهان، احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد در برنامه سفر خود به شهرستان نیشابور، که دو هفته پیش صورت گرفت، در دیدار با  گروهی از مردم و فعالان فرهنگی شهرستان در پاسخ به یکی از جوانان حاضر در جلسه که گفت «مشکل امروز جوانان برگزاری کنسرت نیست»، تصریح کرد: اتفاقا مشکل اول جوانان همین مسئله است چرا که با این ترویج فجایع، دشمن می‌خواهد سفره دین را از زیر پای جوان ما بکشد تا تمام قدرت و استعداد و احساس خود را در خدمت شکم و شهوتش قرار می‌دهد و دشمن به راحتی از این جوان برای خود مزدور بسازد.

وی اشتغال، ازدواج، زندگی، خانه و درآمد را مشکل جوانان دانست و گفت: این گونه نیست که ولنگاری فرهنگی مشکل جوانان ما نباشد. ولنگاری فرهنگی در انقلابی بودن جوانان ما ایجاد رکود می‌کند.

علم‌الهدی تصریح کرد: مسئله کنسرت، مسئله موسیقی نیست؛ درباره موسیقی مراجع فتوا داده‌اند و شما بر اساس فتوای مرجع خود حلال و حرامش را تشخیص می‌دهید. مشکل کنسرت، حواشی آن است. بنده به آقای رئیس‌جمهور و آقای وزیر ارشاد هم این حرف را گفته ام.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: چندی پیش که آقای رئیس‌جمهور به مشهد آمده بود، به من گفت؛ «فکر می‌کنم شما با نقاره خانه امام رضا(ع) هم روزی مخالفت کنید»، به ایشان گفتم «اشتباه می‌کنید؛ بنده نه تنها با نقاره خانه امام رضا(ع) مخالفت ندارم بلکه با ۲۰ آموزشگاه بزرگ موسیقی که امروز در مشهد مشغول به فعالیت هستند هم مخالفت نکرده‌ام. بعضی آموزشگاه‌های موسیقی مشهد از آموزشگاه‌های تهران هم وسیع‌تر هستند. بنده با فسق و فجوری که در حاشیه کنسرت صورت می‌گیرد و جریانی است که نسل جوان ما را به فساد می‌کشاند، مخالفم».

وی یادآور شد: اینکه بنده گفتم «استان خراسان و مشهدِ امام رضا(ع) مستثنی باشد»، به این معنا نبوده که قانون خود مختار اجرا شود؛ به آقای روحانی هم گفتم خداوند در قرآن می‌فرماید ما حریم مسجدالاقصی را مبارک کردیم؛ اگر مسجدالاقصی «بارکنا حوله» است، حرم امام رضا(ع)، این گونه نیست؟ این را باید بپذیریم که بزرگ‌ترین هدف دشمن برای براندازی انقلاب و اسلام، کشیدن سفره دین از زیر پای جوانان ماست.

روز بیست و دوم مرداد ماه سال جاری، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه مخالفت خود را با برگزاری کنسرت در مشهد، ابراز داشت. به دنبال آن برخی رسانه ها و نیز افراد در قضای مجازی از این اظهار نظر، به نظام ملوک الطوایفی در کشور و … تعبیر کرده و رییس جمهور هم در واکنش به این نظر، گفته بود: «یک جا می‌خواهد کنسرتی برگزار شود مجلس قانون‌گذاری شکل می‌گیرد! در حالی که ما مجلس شورای اسلامی داریم و هرکسی که صبح بیدار می‌شود و یک تریبون پیدا می‌کند نمی‌تواند قانون‌گذاری کند و وزیر نیز نباید  تبعیت کند چرا که وزیر باید تابع قانون باشد».

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.