رفع کمبودهای درمانی با صرف بخشی از هزینه های مراسم ختم و ولیمه ها

درخواست از مبلغان دینی برای کمک به سلامت جامعهkj3f4ddt

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در نشست با وعاظ و مبلغان دینی گفت: باید به بیان حرکت حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) و مصادیق حفظ حدود الهی توجه کنیم .

دکتر عظیمی نژاد در این جلسه که با حضور امام جمعه و حدود یکصد تن از روحانیون و مبلغان دینی و وعاظ نیشابور برگزار گردید، بر نقش روحانیون در انتقال پیامهای بهداشتی و حفظ سلامت مردم تاکید کرد.

عظیمی نژاد در این نشست گفت: با توجه به کمبود شدید تخت بیمارستانی در شهرستان نیشابور به نسبت میانگین کشوری، سوق  دادن نذورات مردم به سمت ساخت بیمارستان و خرید تجهیزات بیمارستانی را توسط مبلغان دینی شهرستان  خواستار شد.

وی با بیان این که ساخت بخش آنژیوگرافی توسط شهروند نیکوکار، محمد مهدی شفیعی، باعث عدم اعزام بیماران نیازمند درمان به مشهد و شهرهای همجوار خواهد شد افزود: وزیر بهداشت کمک شایانی جهت خرید دستگاه آنژیوگرافی به شهرستان نموده اند.

وی با اشاره به اینکه قرارداد خرید دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور فی مابین هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران و دانشکده علوم پزشکی نیشابور به امضاء رسید، یادآور شد: این قرارداد شامل چهار ماده و دو تبصره است و برابر این قرارداد از مبلغ سی میلیارد ریال هزینه کل دستگاه آنژیوگرافی مبلغ شش میلیارد ریال آن را دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۲۴ میلیارد ریال آن را وزارت بهداشت پس از تحویل دستگاه پرداخت می‌کند.

عظیمی نژاد نیازهای ضروری حوزه سلامت نیشابور را توسعه فضای بستری بیماران در بیمارستان حکیم، خرید تجهیزات اتاق ایزوله تنفسی بیمارستان ۲۲ بهمن، احداث مرکز سلامت مادر و نوزاد به‌منظور  پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی، احداث خوابگاه دانشجویی به‌منظور جذب دانشجویان در رشته‌های مختلف عنوان کرد.

وی اجرای طرح تحول سلامت توسط وزیر بهداشت و درمان را باعث کاهش هزینه های درمان مردم در شهرها به شش در صد و در روستاها به سه درصد  دانست و ادامه داد: در سال گذشته حدود ۳۵نفر متخصص جدید به شهرستان جهت خدمت به کار گرفته شد و امسال نیز به دنبال جذب متخصصین جدید هستیم و روشن است که توسعه فضاهای درمانی و تجهیزات مناسب باعث ماندگاری پزشکان متخصص در شهرستان خواهد شد.

در پایان دکتر عظیمی نژاد یاد آور شد: اگر مقداری از هزینه های ولیمه حجاج و هزینه مراسمات چهلم و هفتم متوفیان جهت ساخت فضاهای درمانی اختصاص یابد، بخش زیادی از کمبود تخت های بیمارستانی شهر جبران می گردد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.