ربات ها بار دیگر مهمان نیشابور می شوند

23دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور چهارمین دوره مسابقات کشوری رباتیک خیام را در شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد نیشابور گفت: سومین دوره مسابقات کشوری رباتیک خیام با بیش از ۷۰۰ شرکت کننده در قالب حدود ۲۰۰ تیم با کیفیتی مطلوب در سال ۹۴ برگزار گردید و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده چهارمین دوره مسابقات کشوری رباتیک خیام در شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.

علیرضا مهرآذین ادامه داد: در طی سه دوره گذشته پایبندی واحد به استانداردهای بالای برگزاری مسابقات رباتیک از نظر طراحی پیست‌ها، تدوین قوانین، داوری و دسترسی به امکانات رفاهی و عمومی مناسب و به‌ویژه حضور کارشناسان صنایع مرتبط با رباتیک در مسابقات و نیز نظارت نمایندگان انجمن رباتیک ایران بر فرآیند برگزاری؛ استقبال و رضایتمندی شرکت کنندگان همراه گردید و به خاطر مسابقات رباتیک خیام جایگاه ویژه‌ای در نزد علاقه‌مندان به دانش رباتیک کسب نموده است.

مهرآذین ابراز امیدواری نمود در چهارمین دوره ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابورچون دوره های قبلی میزبان شایسته ای برای این رویداد علمی بزرگ باشد.

وی افزود: در حال حاضر ثبت نام جهت شرکت از طریق سایت مسابقات آغاز شده است و لیگهای جدید پرنده سرعتی و رهیاب (ماز) نیز به لیگ های قبلی افزوده شده اندکه جذابیت مسابقات را برای شرکت کنندگان و علاقه‌مندان بیشتر خواهد نمود.

وی ادامه داد: نظرات و درخواست‌های متعدد علاقه‌مندان مبنی بر افزودن لیگ‌های جدید به مسابقات توسط تیم برگزاری مسابقات زمینه اتخاذ این تصمیم بوده است.

مهرآذین با اشاره به اینکه دانش رباتیک بعنوان تلفیقی از علوم مکانیک، کامپیوتر و برق جزو علوم بین رشته‌ای است که به طور روز افزون درحال رشد و توسعه کاربردهاست، تصریح کرد: علوم رباتیک در شاخه‌های مختلف توسعه یافته و به شکل تخصصی کاربردهای آن وسعت می‌یابد واز این رو فناوری‌های رباتیک سهم و جایگاه ویژه‌ای بین فناوری‌های کاربردی به‌ویژه در صنایع دارا می‌باشد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات به سایت www. Roboiaun.com مراجعه نمایند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.