راه یابی اختراع استاد دانشگاه نیشابور به جشنواره بین‌المللی 

شهره میناپور، عضو هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه نیشابور، رتبه اول جشنواره ملی ایده و اختراع، انتخابی جشنواره بین‌المللی «یک ایده یک دنیا،  را کسب کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجو، شهره میناپور، عضو هیأت علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه نیشابور، رتبه اول جشنواره ملی ایده و اختراع انتخابی جشنواره بین‌المللی «یک ایده یک دنیا» را کسب کرد.

جشنواره ملی ایده و اختراع با عنوان «یک ایده یک دنیا» از سوی گروهی از نخبگان ملی و با حمایت سازمان‌ هایی نظیر «مالکیت معنوی اختراعات جهان» و «بنیاد ملی نخبگان» با رویکرد تجاری سازی و ایجاد انگیزه و تجلیل از پژوهشگران، مخترعان، نوآوران و فناوران و نیز ترویج و توسعه فن آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن آفرینان و ایجاد فضای مناسب برای تعامل میان فعالان عرصه‌ های مختلف فن آفرینی، در پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این جشنواره که با حضور ناظران بین ‌المللی برپا شد، بیش از ۳۰۰ طرح از کل کشور شرکت داشتند و حدود ۲۰ داور در حوزه‌های تخصصی مختلف متشکل از اساتید دانشگاهی، کارآفرینان، صنعتگران بین ‌المللی، تاجران و مخترعین پیش‌ کسوت به هدایت و امتیازدهی ایده ‌ها پرداختند.

در آئین اختتامیه این جشنواره، طرح شهره میناپور، عضو هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه نیشابور با عنوان «طراحی و ساخت دستگاه تولید منسوج متعامد سه‌بعدی» توانست با کسب سه جایزه شامل کسب مقام اول جشنواره، کسب جایزه تسهیلات و همچنین کسب کاپ بین‌المللی TUMMIAD، برترین طرح شناخته شده و لوح و تندیس نمایندگی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان و همچنین کاپ و لوح ویژه از طرف نماینده بین‌المللی رویداد جهانی یک ایده یک دنیا را از رییس سازمان مخترعین ترکیه دریافت کند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.