راهکار رونق تجارت و گردشگری فیروزه

فرماندار فیروزه گفت:‌ رونق تجارت و گردشگری فیروزه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است و یقیناً توجه ویژه دولت به مباحث پیرامون سنگ فیروزه باعث محرومیت زدایی و تثبیت اشتغال در منطقه خواهد شد.

محمدحسین صالحی در جلسه بررسی مشکلات معدن فیروزه در حوزه های فنی و گردشگری افزود: توانمندسازی مردم و توجه ویژه به ظرفیت های مغفول مانده صنایع و تولیدات جانبی وابسته به سنگ فیروزه سبب تحول ویژه ای در زمینه های هنری،‌ فرهنگی و اقتصادی شهرستان خواهد بود.

شجاعی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: تسریع در فرآیند اجرای طرح گردشگری معدن فیروزه ضروری است و باید با تهیه طرح اکتشافی و بازنویسی طرح بهره برداری از این معدن کهن و تاریخی به ظرفیت های گردشگری آن نیز توجه نمود.

عباس زاده معاون دفتر امور روستایی استانداری خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه ظرفیت گرشگری معدن فیروزه را منحصر به فرد دانست و بر تامین و احداث زیرساخت های لازم حوزه گردشگری این معدن تاکید کرد.

در این جلسه مقرر گردید سازمان صنعت، معدن و تجارت پیگیری های لازم را برای آسفالته شدن جاده دسترسی معدن فیروزه فراهم آورد.

توجه و احیای هنرهای مرتبط با فیروزه و فراهم نمودن امکانات و زیرساخت های جذب گردشگر از دیگر مصوبات این جلسه در فیروزه بود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.