راهکارهای ضد سرقت برای طلافروشی ها

راهکارهای ضد سرقت برای طلافروشی های نیشابور!

اگر مطلب دو شماره پیش ما را خوانده اید که در آن از قرار دادن کانکس نیروی انتظامی درست در مقابل باغ امین اسلامی و مخدوش شدن چهره ی آن جا گلایه کرده بودیم و اگر تازگی ها گذارتان به باغ امین اسلامی نیفتاده است باید به شما خبر بدهم که آن کانکس کماکان همان جا که بوده هست و تکان نخورده است! اگر شما فکر می کنید مسئولان نیروی انتظامی انتقادپذیر هستند یا ما آن مطلب را نوشتیم به امید این که ترتیب اثر داده شود باید بگویم هر دو تایمان اشتباه کرده ایم. به فرض که ایراد ما ایراد داشت و برای قرار گرفتن آن کانکس در آن مکان دلایل قابل قبولی وجود داشت مسئول محترم نیروی انتظامی می توانست در راستای توجیه اذهان عمومی چهار خط جوابیه بنویسند بلکه ما و شما را قانع کند اما همان طور که ملاحظه می کنید به بند پوتینشان هم حساب نکردند. این را داشته باشید تا برویم سراغ طلا فروش های عزیز همشهری….

راهکار

فرمانده محترم نیروی انتظامی نیشابور در گفتگو با فرسیمرغ درباره ی سرقت اخیر طلافروشی گفته اند طلافروش ها پر توقع شده اند بعد هم پیشنهاد داده اند طلا فروش ها باید پول بدهند تا ما برایشان نگهبان محله استخدام کنیم. یعنی آدم کیف می کند این گونه پاسخ گویی شفاف را می شنود. من که جیگرم حال آمد! در همین راستا چند تا راهکار منحصر به فرد هم بنده دارم که به طور اختصاصی تقدیم می کنم به سرهنگ سید حسن حسینی عزیز:

۱-هر طلافروش یک مامور مسلح مجهز به جلیقه ضد گلوله استخدام کند حقوق ماهیانه و بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمرش را هم پرداخت کند. ۲-ساعات کار طلافروش ها به روزی نیمساعت محدود شود و در آن نیم ساعت، نیروی انتظامی به حالت آماده باش در آید. ۳-هر کس خواست وارد طلافروشی شود قبلش برود از نیروی انتظامی گواهی عدم سوء پیشینه به تاریخ همان روز بیاورد. ۴-همه ی طلا فروش ها جمع شوند در یک سوله و دور همی کار کنند. چه معنی دارد هر که هر گوشه ی شهر دلش خواست طلا فروشی بزند. ۵- اصلا خود نیروی انتظامی کنترات امور خرید و فروش طلاجات و دیگر فلزات قیمتی را بردارد ببرد داخل یکی از پادگان ها، دم درش هم چند تا تانک مستقر کند ببینم کدام شیرپاک خورده ای از این پس هوس سرقت از طلافروشی می کند!

جوابیه

اینجانب هندوانه فروش میدان باغای نیشابور که در شماره ی قبلی آن نشریه به من گیر داده بودید خواهشمندم مطابق قانون مطبوعات، جوابیه ی مرا در همان صفحه و ستون منتشر نمایید. عرض به حضورتان بنده داشتم کارم را می کردم و با توجه به کسادی بازار کار و رکودی که رییس جمهور محترم چند روز پیش در مشهد گفتند تمام شده رفته پی کارش ولی گویا هنوز از شهر ما نرفته، خواستم با حمل هندوانه های مشتریان، تبلیغاتی برای کارمان شده باشد و چارتا مشتری دیگر جذب کنم که نمی دانم جنابعالی از کجا به پوست ما خوردید و آبروی ما را جلو در و همسایه بردید. از وقتی آن مطلب را در نشریه نوشتید تا که می خواهم هندوانه های یک مشتری را برایش ببرم اجازه نمی دهد و بعد هم یک جور ناجوری به من نگاه می کند. امیدوارم آن هندوانه ها خورده تان نشود اگر هم شده است با روغن پالم های بدنتان ترکیب شود بزند قلبی، کلیه ای جایی تان را از کار بیندازد. زت زیاد!

طنز خیام نامه

به اشتراک بگذارید:


دیدگاه برای “راهکارهای ضد سرقت برای طلافروشی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.