رانندگان متخلف در نیشابور با ۷ دوربین خودکار، جریمه می شوند

CCTV_emruzonlineباقر صدیقی/ معاون استاندار و فرماندار  نیشابوردرحاشیه حضورمیدانی خود درمرکز شهر اظهار داشت: فرهنگ ترافیک  باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی در جامعه نهادینه شود.

مظفری با تأکید براین که در صورت تحقق این مهم علاوه بر صرفه جویی در وقت و زمان و سوخت خودروها بسیاری از مشکلات ترافیکی شهرستان نیز رفع خواهد شد افزود: اصلاح هندسی تقاطع ها، ایمن سازی، خط کشی معابر و استفاده از دوربین های کنترل سرعت  از جمله مواردی است که می تواند در کاهش معضلات ترافیکی شهرستان موثر باشد.

رئیس شورای ترافیک شهرستان برلزوم همکاری وتشکیل سازمان های مردم نهاد وبرنامه ریزی جهت آموزش خانواده ها وشهروندان جهت ارتقای فرهنگ ترافیکی ونیزاجرای طرح آموزش ترافیکی گذربان مدرسه  گفت: ساماندهی خودروهای مسافربر درون و برون شهری می تواند بخشی از مشکلات ترافیکی این شهرستان را کاهش داد.

مظفری بابیان اینکه اعتقاد داریم  فرهنگ ترافیک را باید از میان دانش‌آموزان و کودکان به عنوان یکی از مهارت های زندگی اجتماعی شروع کرد افزود: با اجرای برنامه آموزش ترافیک در سطح مدارس ضمن آشنایی افراد با وظایف شهروندی، رواج فرهنگ درست ترافیکی و قانون پذیری در مقابل ترافیک و انتقال آن از فرزندان به خانواده تسهیل می‌شود.

وی تأکید کرد:حضور کارشناسان ترافیک  و نیروهای ‌انتظامی و راهور در مدارس به ‌منظور ترویج فرهنگ قانون‌مندی، آموزش فرهنگ ترافیک و هشدار‌های ترافیکی در بین دانش آموزان نقش بسیار مؤثری در نهادینه سازی و ارتقای فرهنگ ترافیکی، کاهش تصادفات و انتظام بخشی به رانندگی در شهر دارد.

در این برنامه، رئیس پلیس راهور نیشابورضمن اعلام خبر افزایش دوربین‌های کنترل سرعت در شهرستان، ازاعمال جریمه خودکار خودروهای متخلف توسط دوربین‌های کنترل سرعت خبر داد و گفت: دوربین‌های کنترل سرعت از سه ماه پیش در سه نقطه کمربندی امام رضا (ع)، بلوار پژوهش و بلوار جمهوری نصب شده است.

سرهنگ جواد حقدادی افزود: در سال جاری با افزایش این دوربین‌ها در سطح شهر و رساندن تعداد آن به عدد هفت، تلاش می‌کنیم از بروز حوادث سهمگین درون‌شهری جلوگیری کنیم.

وی با بیان این که پس از اعمال جریمه خودکار، در صورت ثبت شماره موبایل راننده، پیامک جریمه برای صاحب وسیله نقلیه ارسال خواهد شد، تصریح کرد: این دوربین‌ها علاوه بر خواندن شماره پلاک، اطلاعات خودرو را نیز کسب می‌کند و جریمه‌های انجام‌شده توسط این سیستم قطعی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان نیشابوربه وجود سرعت‌کاه‌ها و نارضایتی در حال افزایش شهروندان اشاره کرد و گفت: با توجه به تذکرات مکرر مردم نسبت به‌ سرعت غیرمجاز خودروها در سطح شهر که منجر به حوادث بی‌شماری می‌شد، پیش از نصب دوربین‌ها، نسبت به نصب تابلوهای سرعت مجاز در سطح شهر اقدام کردیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.