رئیس پلیس نیشابور: در اعمال قانون هیچ تبعیضی قائل نمی شویم خیابان ملاصدرا به دلیل وجود «چند خانه» متعلق به افراد خاص بازگشایی نمی شود!

گزارش خبری/

آزاده مهدیار/

 

فرمانده-انتظامی-نیشابور در نشست خبری فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، سرهنگ حسینی با انتقاد از برخی دستگاه های دولتی که قوانین را رعایت نمی کنند و با استقبال از حساسیت افکار عمومی، از وجود خانه ها و مغازه هایی خبر داد که در برخی مسیرها، مانع از بازگشایی خیابان ها می شود و از دستگاه هایی که بار حل معضل ترافیک را تنها بر دوش اداره راهنمایی رانندگی می گذارند گله کرد.

در این نشست که روز یکشنبه بیست و پنجم بهمن ماه در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به خودروهای توقیف شده شهرداری از سوی پلیس راهنمایی رانندگی، اظهار کرد: ما در اعمال قانون هیچ تبعیضی قائل نمی شویم و در این مورد هم علی رغم سفارش هایی که شده، تا رفع کامل مشکل قانونی، این خوردوها در پارکینگ خواهد ماند. سرهنگ حسینی همچنین با بیان این که خودروهای دولتی که با پلاک شخصی خارج از وقت اداری تردد می کنند، برخورد می شود، تصریح کرد: گاه موتور سیکلت اداره ای صبح دست کارمند است ولی عصر معلوم نیست دست کیست، ما خودروی اداره ای را متوقف کردیم که راننده گواهینامه نداشت ولی چون کارمند شهرداری بود انتظار دارند اعمال قانون نشود! پیمانکار شهرداری برای این که پول کمتری به کارگر بدهد، وی را از شهرهای مرزی به کار گذاشته و حال این فرد مزاحم نوامیس مردم شده است، ما در برابر این موارد کوتاه نمی آییم. چرا شهرداری پیمانکار نیشابوری به کار نمی گیرد که نان در سفره نیشابوری ها باشد و چنین مشکلاتی هم به وجود نیاید؟

این مقام انتظامی در پاسخ به خبرنگار ما در رابطه با نتایج طرح «کنترل ترافیک هوشمند» که هزینه فراوانی به همراه داشت، این طرح را «اهرمی برای رصد تمام شهر» از سوی پلیس خواند و گفت: این رصد «آن لاین» بوده و اطلاع رسانی تخلفات به راننده، تاثر روانی خوبی در کاهش تخلفات دارد. حسینی افزود: قبلا زمان توفق پشت چراغ قرمز ثابت بود ولی الان با توجه به میزان پشت بار پشت چراغ، این زمان به صورت هوشمند متغیر است که هم در کاهش ترافیک و هم کاهش مصرف سوخت کمک می کند. وی مکان دوربین های نصب شده در سطح را بلوار جمهوری، بلوار پژوهش و کمربندی امام رضا مقابل چاه بلند اعلام کرد و از نصب چهار دوربین جدید در ماه های آینده خبر داد.

حسینی نصب و نگهداری دوربین ها را بر عهده شهرداری از محل درصد جرایم رانندگی اعلام کرد و کل مبلغ اخذ شده از جرایم رانندگی که در سال گذشته به شهرداری تعلق گرفته است را ۵۶۰ میلیون تومان اعلام کرد.

فرمانده نیروی انتظامی اما برای رفع مشکل ترافیک از عدم همکاری شورا و شهرداری گله کرد و اظهار داشت: متاسفانه در این بحث مدیریت واحدی وجود ندارد و در شورای هماهنگی ترافیک اعمال نظر شخصی می شود. چرا مسیر خیابان ملاصدرا که چندین سال قرار به باز گشایی آن است به دلیل وجود «چند خانه» باز نمی شود؟ باید افکار عمومی حساس شوند که این خانه ها متعلق به کیست و یا اجرای برخی طرح ها را طوری سوق می دهند که مغازه هایی خاص(!) منتفع شوند. گاهی در این حساسیت ها و بررسی ها درگیر واسطه ها می شویم در حالی که می فهمیم شخص اصلی کنار ایستاده و نظاره گر است!

حسینی همچنین از مراکز تجاری که بدون پارکینگ ساخته می شود و بار ترافیکی ایجاد می کنند و همچنین تجمه مراکز درمانی در خیابانی خاص انتقاد کرد و از همه دستگاه ها خواست بار معضلات ترافیکی را تنها بر عهده راهنمایی رانندگی نگذارند. وی در این راستا از مردم خواست زمان خریدهای نوروزی شان را مدیریت کنند و به روزهای پایانی نگذارند تا به کاهش بار ترافیکی نیز کمک کرده باشند.

حسینی از کاهش ۲۱ درصدی تصادفات منجر به فوت در ده ماهه امسال و کاهش ۱۰ درصدی تصادفات منجر به جرح در شهرستان خبر داد و از تعدیل جدول جرایم رانندگی در زمانی نزدیک خبر داد. به این قرار این جرایم از نیمه اسفند ماه امسال در برخی تخلفات تا سه برابر افزایش می یابد و از رانندگان خواست در جریان این افزایش مبالغ جرایم باشند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.