رئیس پلیس راهنمایی ‌و ‌رانندگی فرماندهی انتظامی نیشابور: نصب دوربین‌ها در کمربندی نیشابور سبب کاهش تصادفات شد

رئیس پلیس راهنمایی ‌و ‌رانندگی فرماندهی انتظامی نیشابور می گوید: خرید دوربین‌های ترافیکی و نصب آنها سبب افزایش امنیت ترافیک و کاهش تصادفات شده است.

سرهنگ جواد حقدادی در گفت ‌وگو با فارس،  با اشاره به این که خرید دوربین‌های ترافیکی و نصب آنها سبب افزایش امنیت ترافیک و کاهش تصادفات می‌شود، اظهار داشت: رانندگان با اطلاع از وجود دوربین‌ها در کمربندی نیشابور، سرعت‌ ‌شان را از ۱۱۰ به ۸۰ کیلومتر در ساعت کاهش داده و دقت بیشتری دارند.

رئیس پلیس راهنمایی ‌و ‌رانندگی نیشابور ادامه داد: استانداری خراسان رضوی با کسب نظر شورای همتا (هماهنگی مدیریت ترافیک استان) براساس وصولی جریمه رانندگی شهرستان‌ها، مبالغی را تخصیص می‌دهد که صرف خرید علائم ترافیکی و دوربین‌های کنترلی، رفع نقاط حادثه‌خیز و خط‌کشی معابر می‌شود.

حقدادی اضافه کرد: وقتی می‌بینیم تخلف و تصادف در حوزه جغرافیایی و استحفاظی نیشابور رخ می‌دهد، باید به دنبال افزایش امنیت ترافیکی نیشابور برویم و به دنبال افزایش فرهنگ‌سازی، نظارت ترافیکی، اصلاح نقاط حادثه‌خیز باشیم که طبیعتا آن را باید از جایی تامین اعتبار کنیم، برای ما مهم نیست که چه اداره یا نهادی این اعتبار را می‌گیرد، مهم این است که سهم بیشتری از بودجه را بگیریم و در ارتقای ترافیک نیشابور هزینه کنیم.

وی یادآور شد: نیشابور اولین شهرستان غیرمتمرکز خراسان‌ رضوی است که دوربین‌های ترافیکی‌اش به صورت مستقیم به سرور ناجا در تهران متصل شد و این در حالی است که قبلا به سرور مرکز ستاد در مشهد و از آنجا به تهران وصل می‌شد و همین سبب می‌شد که اگر اعتباری از محل جمع اخذ جرایم رانندگی به خراسان رضوی می‌آمد، نیشابور سهم کمتری بگیرد که در حال حاضر، سهم آن خیلی بیشتر شده است.

رئیس پلیس راهنمایی ‌و ‌رانندگی فرماندهی انتظامی نیشابور متذکر شد: در گذشته، تخلفی از طریق دوربین‌ها که هر کدام کدی دارد ثبت می‌شد، اعتبارش به مرکز خراسان رضوی می‌رفت، اما از زمان اتصال مستقیم به سرور ناجا، بخشی از مبلغ جریمه به شهرستان باز می‌گردد که صرف موارد پیش گفته در خصوص ارتقای امور ترافیک نیشابور می‌شود که البته انجام آن کار ساده‌ای نبود، اما این موفقیت را کسب کردیم که خیرش به مردم  این شهرستان می‌رسد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.