رئیس پلیس جدید نیشابور کیست؟ آقابیگی فرماندهی نظم و امنیت شهر را به دست گرفت

 

5مظفری: در ساختار سیاسی و تقسیمات کشوری به نیشابور توجه کافی نشده است

رئیس پلیس استان: بی انضباطی در نیشابور قابل قبول نیست

هاجر چنارانی: مسئولین علیه هم توطئه نکنند؛ نیشابور رشد خواهد کردآزاده مهدیار- مراسم تکریم و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان، با حضور رئیس پلیس استان، فرماندار، نماینده منتخب مردم در مجلس و جمعی از مسئولین ادارات برگزار شد تا سکان نظم و امنیت نیشابور، در پی بازنشستگی سرهنگ سیدحسن حسینی، به سرهنگ آقابیگی سپرده شود.

اظهارات فرمانده انتظامی استان:

از راحتی مردم در دوران «تحریم» تا «برجام»

در مراسمی که روز سه شنبه، آخرین روز فروردین ماه، در سالن شهید عابد فرمانداری برگزار شد، فرمانده نیروی انتظامی استان، ضمن گرامی داشت یاد شهدای نیشابور به ویژه سردار قاجاریان، در ابتدای صحبت های خود از عدم خوش بینی رهبر انقلاب به «برجام» سخن گفت و بیان کرد: الان سرو صدا ایجاد کردند که ایران نباید سیستم موشکی داشته باشند، یعنی می خواهند دلار ما را آزاد کنند ولی امنیت ما را بگیرند ولی ما اجازه نمی دهیم.

سردار امیری مقدم با اشاره به این که دیپلماسی ما فعال خواهد بود ولی قدرت موشکی ما هم وجود خواهد داشت، افزود: در مسائل اقتصادی هم به همین شکل است، توفیق ما با وجود تحریم ها بالا بوده و با وجود تحریم ها و آدم های فاسدی که با نظام ما عناد دارند، مردم به «راحتی» زندگی می کردند.

وی در ادامه سخنان ش از نیاز مسیر مشهد-نیشابور به ۳ استراحتگاه مسافری گفت و نیز اجرای طرحِ به گفته وی ابتکاری پلیس مشهد را برای حفاظت از خانه های مردم به هنگام مسافرت، به مسئولین انتظامی نیشابور هم پیشنهاد داد.

امیری مقدم با بیان این که شاهد تراکم بالای پرونده های قضایی در نیشابور هستیم، از وجود «۴۰ هزار» پرونده قضایی در نیشابور خبر داد و درعین حال کاهش ۱۴ درصدی سرقت و رتبه دوم نیشابور را به لحاظ جذب نگهبان محله در استان امیدوارکننده دانست.

وی در خصوص دایر شدن کلانتری ۱۴ ضمن قول همکاری، از شورای شهر و شهرداری نیشابور توجه ویژه در این مورد را خواستار شد.

نیشابور در قواره یک استان دیده شود

پس از این سخنان، فرماندار ویژه شهرستان با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی، فضای امنیت و اقتدار در کشور را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: ولی کارهای بسیاری هم باید انجام دهیم و در آینده برای کارهایی که باید انجام می دادیم ولی کوتاهی کردیم لااقل در مقابل محکمه وجدان خود باید پاسخگو باشیم.

مظفری با اشاره به کهنگی داستان کلانتری ۱۴ واقع در خیابان ۱۴ معصوم اظهار کرد: ۱۸ سال پیش که من فرماندار نیشابور بودم بحث راه اندازی این کلانتری مطرح بود، الان هم همچنان می بینم در جلسات مختلف مطرح می شود.

وی افزود: فضای عمومی شهرستان خوشبختانه خوب و همراه با همدلی است ولی ما به لحاظ ساختاری گرفتاری های جدی داریم، اگر هنوز درگیر احداث کلانتری ۱۴ هستیم یعنی این که در ساختار سیاسی و تقسیمات کشوری به نیشابور توجه ویژه نشده است.

فرماندار با اشاره به ۸۰ هزار نفر جمعیتی که فقط در بخش مرکزی سکونت دارند، بیان کرد: به نسبت شاخص جمعیتی به نیشابور و شهرهای اقماری آن توجه نشده است. ما در انتخابات بیشتر از ۶ تا از استان ها رأی داشتیم و این یعنی باید بسیار همت می کردیم تا مدیریت شود اما ساختار ما واقعا ضعیف بود و نتوانستیم این ظرفیت را از همه ارگان ها تأمین کنیم و فشار کاری زیادی بر ما وارد شد.

مظفری با بیان این که نباید به نیشابور به عنوان یک شهرستان نگاه شود بلکه توجهی فراتر از اینها را می طلبد، افزود: معتقدیم نیشابور می تواند بخش زیادی از مشکلات مشهد را به دوش بکشد و از تراکم مشهد که در حد انفجار است بکاهد.

چنارانی: علیه هم توطئه نکنیم

در ادامه هاجر چنارانی، نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که ما با همه مسئولین هم قسم شدیم تا همگام باشیم، اظهار داشت: اگر مسئولین علیه هم توطئه نکنند، نیشابور خود به خود رشد خواهد کرد.

وی از تلاش خود و دکتر گرمابی، دیگر نماینده منتخب در وزارت خانه ها سخن گفت و افزود: امید داریم به همراهی  سایر مسئولین برای استان شدن نیشابور تلاش کنیم.

پاسخ های امیری مقدم به نماینده و فرماندار

سرتیپ پاسدار، بهمن امیری مقدم در پاسخ به نماینده منتخب نیشابور، در خصوص تلاش نمایندگان و مسئولان شهر برای استان شدن نیشابور گفت: به فکر استان شدن نباشید، این مسئله ساختار خاص خود را می طلبد. شما در مجلس تلاش کنید بودجه نیروهای مسلح کم نشود.

امیری مقدم در ادامه با اشاره به سخنان فرماندار شهرستان، اظهار کرد: همت باید دو طرفه باشد، ضمن این که من هم معتقدم باید به نیشابور نگاه ویژه شود اما بی انضباطی ها برای من قابل قبول نیست.

در ادامه سرهنگ آقابیگی از اعتماد رئیس پلیس استان تشکر کرد و امنیت را یک فرآیند و نه یک محصول خواند و از مسئولین نیشابور همراهی و هکمک به پلیس را خواستار شد.

سرهنگ حسن حسینی نیزضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود، از کاهش وقوع جرایم، بهبود وضعیت ترافیکی شهرستان و اخذ رتبه اول یگانی استان در سال گذشته سخن گفت. وی با تأکید بر این که پلیس باید در کنار مردم باشد نه در مقابل آنها، افزود: ما تلاش کردیم با تحقق این امر و به همراه تعامل با ادارات، نظم و امنیت را فراهم کنیم.

رئیس پلیس سابق شهرستان همچنین از اقدامات عمرانی انجام شده در طول خدمت خود از جمله بازسازی و نوسازی کلانتری ۱۱ و ۱۲ و نیز پاسگاه زبرخان، میان جلگه و درود و نیز بازداشتگاه ها خبر داد و ارتقاء جایگاه نیروی انتظامی شهرستان، احداث دو «دفتر رهگشا» و خرید ۴ خودرو انتظامی سمند را از دیگر اقدامات خود اعلام کرد.

سرهنگ آقابیگی در گفت و با خبرنگار خیام نامه سوابق انتظامی خود را فرمانده انتظامی شهرستان جوین، جانشین انتظامی تربت حیدریه و تایباد و رئیس پلیس تایباد و خواف برشمرد.

 در حاشیه تودیع و معارفه:

  • سردار امیری مقدم در جمع خبرنگاران در رابطه با احداث کلانتری ۱۴ بیان کرد: هنوز زمین این کلانتری به مالکیت نیروی انتظامی درنیامده است و اگر شهرداری و شورای شهر نیشابور و فرماندار کمک کنند، قول می دهم از بودجه استانی هزینه کنم و در شش ماه این کلانتری راه اندازی شود.
  • در بخشی از جلسه، سردار امیری مقدم، ضمن معرفی مختصر سرهنگ آقابیگی، رئیس پلیس جدید نیشابور به شوخی گفت: ایشان اهل تربت هستند و وقتی اسم تربت می آید باید صلوات بفرستید؛ در حالی که این سخن خنده حضار و تغییر فضای جلسه را به همراه داشت، امیری مقدم ادامه داد: ولی ایشان از نوع خوب ش هستند.
به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.