رئیس جمهور: کارگران ستون فقرات تولیدات کشور هستند

رئیس جمهور: کارگران ستون فقرات تولیدات کشور هستند

دکتر روحانی با بیان اینکه «کارگران ستون فقرات تولیدات کشور هستند»، اظهار کرد: اگر ما امروز از استقلال و خودکفایی سخن می گوییم، اگر امروز از تولید داخلی حرف می زنیم و از آن حمایت می کنیم، همه و همه در سایه کار و تلاش کارگران عزیز این سرزمین است.

نباید در آنجا که ضرورتی ندارد اجازه داد کالاهای ساخته شده دیگر کشورها وارد کشور شود. ما در سال های گذشته با وارد کردن محصولات خارجی به داخل کشور، برای کشورهای دیگر اشتغال ایجاد می کردیم و برای جوانان خود بیکاری. رئیس جمهور ادامه داد: در سایه هموار کردن مسیر تولید، تعامل سازنده با جهان و رفع قدم به قدم تحریم ها باید زمینه رشد، اشتغال و افزایش تولید را مهیا کنیم. امروز می بینیم که در بنادر جنوب کشور کارگران ایرانی مشغول فعالیت برای تخلیه بار از کشتی ها هستند در حالیکه در ماه های گذشته این کشتی ها در بنادر کشورهای خلیج فارس پهلو می گرفتند.

باید زمینه ایجاد تشکل های مدنی و مردمی و انجمن های خاص در میان کارگران، آزاد و بدون مشکل باشد. آنها باید بتوانند از طریق تشکل ها و جمعیت های آزاد خود، صدایشان را راحت تر و شفاف تر به گوش مسئولان و وزارت کار برسانند و دولت نباید در این تشکل ها مداخله کند؛ چراکه این تشکل ها مردمی هستند و دولت باید صرفاً بستر لازم برای فعالیت آنها را مهیا کرده و از آنها حمایت کند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.