دکتررضا اشرف زاده: نیشابوربرازنده برگزاری نمایشگاه کتاب است

82304795-71166124سیدباقر میرعلمدار- دکتر رضا اشرف زاده، عطارشناس و استاد ادبیات دانشگاه در بازدید از هجدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران درنیشابور گفت: باید ترویج کتاب خوانی در نیشابور و کشور بنیادی شود و این کار بنیادی باید از مدارس شروع شود و باید دانش آموزان را به سمت کتابخانه وکتابخوانی سوق دهند.
اشرف زاده درباره فایده برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: همین که مردم قدم می زنند و کتاب می بینند یا می خرند، و این که تعداد زیادی از هم استانی ها از شهرستان های اطراف وارد نیشابور شده اند و از این نمایشگاه بازدید کرده اند، خود تبلیغ کتاب است.
وی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد باید درخصوص خریداری کتاب به دانشجویان و دانش آموزان کمک کند تا بتوانند کتاب خریداری کنند. چرا که دانش آموزان و دانشجویان از توان مالی کمی برخوردار هستند.
اشرف زاده یادآورشد: نیشابور می تواند از مشاهیر خود استفاده کند و پایتخت علمی جهان شود و سال دیگر شعار پایتختی کتاب ایران (نیشابور) تحقق پیدا خواهد کرد.
این استاد ادبیات دانشگاه آزاد مشهد که خود در دهه ۶۰ و ۷۰ خورشیدی در دانشگاه آزاد نیشابور اولین دانشجویان ادبیات این دانشگاه را تربیت کرده، عنوان کرد: اگر در پایتخت کتاب ایران کتابی نشرداده نشود پایتختی کتاب ایران بیهوده است و ما باید پی گیر تولید ونشر کتاب در سطح جامعه باشیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.