دیدگاه های کارشناسان درباره تولید محصولات لبنی محلی , تهدید سلامت مردم یا حمایت از دامداران

10داود فرهادی- در پی گزارش قبلی «خیام نامه» که در آن دامداران، اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مرتبط با دام از پایین آمدن قیمت شیر ومشکلات این بخش گله‌مند بودند در اردیبهشت ماه جاری جلسه‌ای با حضور برخی دامداران، نمایندگان و مدیران کارخانجات لبنی، نماینده جهاد کشاورزی و بهداشت در فرمانداری تشکیل شد که برخی از دامداران در این جلسه درخواستِ مجوز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی با استفاده از شیر خام دامداری خودشان را داشتند. در این زمینه طبق دستورات جلسه مذکور مقرر گردید موضوع بررسی و پیگیری شود. بر همین اساس بر آن شدیم تا از چند و چون اجرای طرح، نقاط قوت و ضعف این موضوع که با سلامت مردم سر کار دارد همشهریان عزیز را مطلع سازیم.

 

موافقان به دنبال حمایت از دامداران

رئیس اداره تولیدات دامی جهاد کشاورزی نیشابور، طرح تولید لبنیات سنتی توسط دامداری‌ها را خوب ارزیابی کرد و به «خیام نامه» گفت: چنینی برنامه‌ای در اصفهان هم اجرا شده است.

جعفر مسلمی افزود: در این طرح که به پیشنهاد این اداره و هماهنگی با معاون برنامه ریزی فرماندار و اداره بهداشت قرارست اجرا گردد، روزانه ۱۵ تا ۲۰ تن شیر که در سبد اختصاص یافته به کارخانه ها قرار نمی‌گیرد در خود دامداری ها تبدیل به شیر پاستوریزه و ماست و دیگر محصولات لبنی می‌گردد.

وی در مورد جمع‌آوری محصولات لبنی غیربهداشتی در سطح نیشابور عنوان داشت: بدین ترتیب این محصولات غیربهداشتی که به روش حرارت دادن در سطح شهرستان تهیه می‌گردد نیز در این برنامه با کمک و هماهنگی بهداشت از سطح شهر جمع می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: فعلا تعاونی مصرف دامداران و یک دامداری خصوصی قرارست در خصوص احداث کارگاه محصولات لبنیات سنتی همکاری نمایند. مسلمی هدف از اجرای این برنامه  را کمک به بخش تولید و دامداران شهر اعلام نمود.

در همین حال، رئیس کارگروه بهداشت محیط شهرستان هم اجرای طرح کارگاه های سنتی شیر، محصولات لبنی و تشکیلات صنفی را  بخش ‌نامه ‌ای از طرف وزارت بهداشت اعلام نمود که در مشهد هم در حال اجراست و افزود: نظارت بهداشت در تمام مراحل مربوط به راه‌ اندازی و اجرای کارگاه ‌های مزبور همواره وجود دارد.

سعید یگانه پور ادامه داد: ما مشاورانی بهداشتی از شرکت های خصوصی به عنوان ناظر روی این کارگاه ‌ها قرار خواهیم داد که نمونه‌ محصولات را چک می‌کنند. ضمنا نظارت مستقیم خود اداره بهداشت نیز روی برنامه وجود دارد.

وی اضافه کرد: این کارگاه‌ ها فقط در سطح شهرستان می‌توانند محصولات لبنی‌شان را توزیع کنند، ضمن آن که نام دامداری تولیدکننده  هم روی محصول درج می‌گردد. در حالی که کارخانجات لبنی توزیع ملی و فراملی دارند.

مخالفان از تهدید سلامت مردم

می گویند

سخنان یگانه پور در حالی است که یک مقام نظارت بر مواد غذایی شهرستان مخالفت‌اش را با اجرای چنین برنامه‌ای را اعلام می‌دارد و می‌گوید: چون این کار با سلامت مردم سروکار دارد باید با نظارت بیشتر دستگاه ‌های بهداشتی انجام پذیرد و از نظر ما این کار سرانه مصرف شیر را افزایش نمی‌دهد و فقط خطراتی را متوجه سلامت مردم و صنعت شهرستان خواهد نمود.

استاجی، مقام مسئول اداره نظارت بر مواد غذائی و بهداشتی نیشابور، می افزاید: این برنامه فقط باعث تعطیلی واحدهای صنعتی کوچک که قطعا تعداد کارگران‌ شان بیشتر از واحدهای سنتی در این برنامه است، خواهد شد.

وی مسأله شیر را یک بحث بومی و در حد شهرستان ندانست و عنوان کرد: مشکلات بخش دام و شیر کشوری است و راه‌حل آن نیز سیاسی است. اگر وضعیت اقتصادی مردم بهتر گردد مشکل هم برطرف می شود. قطعا هیچکس نمی‌خواهد سلامتی‌اش را به خاطر قیمت پایین یک محصول لبنی به خطر بیاندازد.

این مدیر بخش بهداشت می‌افزاید: محصولات لبنی چون احتمال آلودگی به بیماری‌های مشترک بین دام و انسان را دارند باید با بهترین دستگاه‌های و در بهترین آزمایش‌ها مورد بررسی قرار بگیرند تا خطری متوجه مصرف کننده نگردد.

او گفت: چنانچه واحدهایی که داوطلب اجرای این برنامه هستند بخواهند از همان دستگاه‌ها و آزمایشگاه ‌های کارنجات سود ببرند قیمت خروجی شان با قیمت خروجی کارخانجات تفاوتی نخواهد داشت و این یعنی هدر رفتِ انرژی، هزینه و بیکاری کارگران کارخانجات.

مسئول اداره نظارت بر مواد غذائی شهرستان تاکید دارد: در تمام کشورهای پیشرفته یارانه به محصولاتی که با سلامت مردم سروکار دارد پرداخت می‌شود. این درحالی است که در ایران از زمان دولت احمدی نژاد یارانه بخش لبنیات قطع شد. وی می‌افزاید: اگر شیر بهداشتی که کلسیم دارد در اختیار مادر باردار و کودک قرار بگیرد، بهتر از آن است که قرص کلیسیم بخواهیم را در سن ۵۰ سالگی به دست ملت بدهیم. او راه کار بهتر را تخصیص یارانه به شیر و محصولات لبنی می داند..

استاجی در ادامه درباره راه‌اندازی کارگاه‌های تولید لبنیات سنتی هشدار دیگری را هم مطرح می کند: چه تضمینی است که شیر برگشتی کارخانجات لبنی سر از این واحدهای سنتی- صنعتی در نیاورد؟

وی در مورد اعلام مخالفت‌اش در جلسه برگزار شده اردیبهشت ماه فرمانداری هم عنوان داشت: بنده  مخالفتم را هم در جلسه موردنظر اعلام کردم. من جزو کسانی نیستم که بله قربان‌گو باشم و هر دستوری مقامات اجرائی فرمانداری دادند بلافاصله سرم را به علامت تائید تکان دهم. من مشاور هستم و باید سلامت مردم را با نگاه کارشناسانه مدنظر داشته‌باشم. اگر قرارست این کار اجرا شود یک باره بفرمائید کارخانجات هم تعطیل شوند. این کارگاه‌ها که همان کارخانه است فقط اسمش عوض می‌شود! این کارشناس تغذیه ادامه داد: برفرض یک واحد لبنی بخواهند ماست را با چربی ۳ درصد وارد بازار بکند و کارگاهی دیگر برای رقابت بخواهد چربی ماست را تا ۱۰ درصد افزایش دهد می‌دانید چه عوارضی متوجه مردم خواهد بود؟

تب مالت در نیشابور دو برابر شده است

وی در مورد افزایش آمار مبتلایان به تب مالت در شهرستان هم گفت: آمار تب مالت از سال گذشته در نیشابور دو برابر شده است و این یعنی خطر! یعنی نظارت باید افزایش یابد. کارخانجات آزمایشگاه‌های مجهزی دارند که هرگونه آلودگی را قبل از رسیدن به دست مصرف کننده از شیر می زدایند.

وی در مورد تجربه ناموفق قبلی اجرای چنین برنامه‌ای در سطح نیشابور می‌افزاید: تجربه را تجربه کردن خطاست! وارد شدن دامدار به صنعت شیر قبلا هم در همین شهرستان آزمایش شده است و شما بروید  ببینید که از آن واحدهای تولیدی حتی خاکسترشان هم باقی نمانده است و دامداری‌های این افراد نیز از بین رفته است.

آقایانی که می‌گویند ۱۵ تا ۲۰ تن در روز می‌توانیم تولید داشته باشیم خیلی آرمانی فکر می‌کنند. الان دو کارخانه بزرگ شهرستان روی هم ۲۵ تن روزانه تولید محصول لبنی دارند.

مشکل کجاست؟

استاجی در پایان سخنان ش عنوان داشت: اگر مشکل دلال بازی است بیاییم دلال را حذف کنیم. اگر مردم مشکل اقتصادی دارند بیاییم مشکل اقتصادی آنها را حل کنیم و اگر بحث صادرات مورد دارد بیاییم روابط مان را با کشورهای منطقه خوب کنیم چرا با سلامت مردم بازی کنیم؟

در همین حال مدیر یکی از کارخانجات لبنی شهرستان می گوید: «هـیچگونه ضمانتی نیست که شیر مورد مصرف کارگاه های لبنی مستقیمآ از محل دامداری خودشان استفاده شود»

محمدشفیع مشعوفی مدیرعامل کارخانه لبنی  بینالود، در خصوص ایجاد کارگاه‌ های تولید لبنیات توسط دامداری‌ها، عنوان می‌دارد: از مسئولین محترم شهرستان به ویژه معاونت محترم استاندار، فرماندار معزز شهرستان و ریاست محترم دانشکده علوم پزشکی تقاضا می‌کنم ضمن توجه بیشتر به رفع مشکلات دامداران و کارخانجات لبنی در صورتی با این درخواست موافقت کنند که محل احداث واحد همانند سایر کارخانجات در مکان‌های صنعتی همراه با اخذ تمامی مجوزهای لازم از ادارات مربوطه با امکانات تولید و آزمایشگاه‌های مجهز باشد و نظارت ادارات مربوطه و نمونه برداری از سطح تولید و توزیع را هم داشته باشند.

وی عدم توجه به این مهم را باعث از بین رفتن تلاش‌های سی سالِ گذشته‌ی وزارت بهداشت و درمان، استاندارد و جهاد کشاورزی در مورد فرآیند سالم‌سازی و پاستوریزاسیون محصولات لبنی می‌داند که در جهت ترغیب مردم به استفاده از این محصولات پاستوریزه تلاش کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.