دو دختر هنرمند نیشابوری در صدر مسابقات دانش آموزان کشور

سحر سوقندی

دو دختر نوجوان نیشابوری، با کسب مقام اول در رشته های خوشنویسی نستعلیق و شعر در کشور، افتخاری دیگر را برای دانش آموزان شهرش را رقم زدند.

یاسمن لگزیان در «سی و‌چهارمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی» که برای چندمین سال متوالی در نیشابور برگزار می گردید، جایگاه نخست خطاطی نستعلیق را در میان دانش آموزان کشور به خود اختصاص داد و شکوفه مروی، مقام اول شعر این دوره از مسابقات را به نام خود زد.

مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان طی چهار روز و با حضور هنرمندان نوجوان از سراسر کشور، در باغ مرکزی اردوگاه باغرود نیشابور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خیام نامه، پس از آیین افتتاحیه جشنواره که سه شنبه دوم شهریور ۹۵ برگزار شد، سه کارگاه آموزشی با حضور استادان برجسته کشور در رشته های هنری و ادبی طی دو روز برگزار گردید.

هنرمندان  نوجوان کشور، عصری تابستانی دل انگیز را نیز در فضای آغشته به عطر شعر و ادب و هنر در باغ خیام و عطار نیشابور استشمام کردند.

روز پنج شنبه که سومین بود،  پس از آن که هنرمندان نوجوان برای زیارت امام هشتم راهی مشهد شدند، در بازگشت به نیشابور در آیین پایانی که جمعه صبح با اعلام اسامی برندگان این دوره در باغرود انجام شد، شرکت کردند.

در نتیجه بررسی هیات داوران، ۴ دختر و یک پسر هنرمند نیشابوری موفق به اخذ رتبه های برترشدند.

به گزارش «خیام نامه» به جز مقام اول خوشنویسی نستعلیق، که به یاسمن لگزیان و مقام اول شعر، که به شکوفه مروی رسید،

زهرا قبیدیان در نقد ادبی جایزه دوم رابرد و مریم واعظی و امین انجیدنی به ترتیب در داستان نویسی و شعر مقام سوم مسابقات فرهنگی- هنری دانش آموزان را به دست اوردند که با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از این هنرمندان آینده دار تقدیر شد.

4-1 یاسمن لگزیان در گفت و گویی کوتاه با بیان این که از ۸ سالگی خوشنویسی نستعلیق را زیر نظر آقای سادات شرفی در نیشابور آغاز کرده، گفت: در ۱۱‌سالگی موفق به اخذ درجه ممتاز دراین رشته شدم و خرداد ۹۵ هم در آزمون فوق ممتاز شرکت کردم، که متاسفانه بنده و دوستان خوشنویس از نیشابور هیچ کدام در آزمون پذیرفته نشدیم و حالا برای آزمون آبان ماه خود را آماده می کنیم.

مجموع آثار  تمام هنرمندان شرکت کننده این دوره از مسابقات است که در سطح کشوری انتخاب شدند، در کتابی با عنوان  «پرنیان» به چاپ رسیده است که از لگزیان نیز دو اثر چلیپا دراین کتاب به چاپ رسیده است .

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.