دهیار پیرکماج در پاسخ به گزارش «خیام نامه»: طرح «هادی» اصلاح شده و به زودی ابلاغ می شود

دهیار روستای پیرکماج، که گزارشی از مشکلات آن، به ویژه موانع خدمات رسانی اداراتی مانند برق به خاطر اجرا نشدن طرح هادی در این روستا، به استحضار خوانندگان رسید، با ارایه توضیحات مکتوبی به نشریه، به این گزارش «خیام نامه» واکنش نشان داد.

متن کامل توضیحات این مسئول و متولی امور عمرانی روستا، به تقاضای ایشان در این شماره به خوانندگان ارایه می شود.

«روستای پیرکماج از توابع بخش مرکزی دهستان مازول دارای ۲۱۰خانوار و ۷۰۰نفر جمعیت است که در ۱۰ کیلومتری شهرستان نیشابور قرار دارد. در این روستا چند خانوار از اهالی روستا تنها مشکل برق دارند و عدم برق رسانی به منازل آنان به خاطر ساخت و سازهای غیر مجاز و خارج از ضوابط و محدوده طرح هادی می باشد.

همه مسئولین محترم، اعم از بخشداری، بنیاد مسکن و… در جریان هستند که این منازل خارج از محدوده روستا قرار گرفته اند، اما به هر حال همکاری لازم را داشته اند از جمله این که طرح بازنگری نقشه طرح هادی روستا را اولویت قرار دادند.

نقشه طرح هادی روستا هم اکنون بازنگری شده و در تاریخ ۲۳خرداد ۹۸ جهت تصویب  نقشه در جلسه بنیاد مسکن مشهد مطرح  گردید اما به خاطر این که تعدادی از این منازل در حریم کال قرار گرفته اند، از کارشناسان آب منطقه ای درخواست شد تا حریم منازل خسارت کمتری وارد شود. به هر حال به خاطر طولانی شدن جلسه بعد از تصویب نهایی نقشه ی طرح هادی، جهت استعلام انشعابات برق این منازل که در بازنگری نقشه جدید داخل محدوده قرار می گیرند نامه ای طی شماره ۱۰۶۳/۲۷/۳/۹۸ به بنیاد مسکن استان ارسال شد و مسئولین محترم نیشابور در فرمانداری، بخشداری و بنیاد مسکن هم موافقت خود را اعلام داشته اند تا مشکل برق این خانوارها حل شود. در حال حاضر کارهای اداری این موضوع در حال طی شدن است و به زودی انشعابات برق این منازل انجام می گیرد.

با تجه به نقد مطرح شده در گزارش «خیام نامه» نسبت به عملکرد دهیاری و از قول برخی از اهالی و عضو شورا، باید گفت که کارها و هزینه های زیادی در روستا صورت گرفته اما به چند مورد کوتاه اشاره می شود:

-اجرا شدن طرح هادی روستا که ۸۰درصد آن از محل بودجه دهیاری انجام شده و مبلغ ۴۰۰/۸۵۰/۰۰۰ ریال جهت بازگشایی معابر اصلی و فرعی هزینه شده که تمام کوچه ها و معابر اصلی با مبلغ ۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ جدول کاری شده

– نامگذاری معابر در تاریخ ۱۱مرداماه ۹۱ با مبلغ ۴/۲۹۱/۰۰۰ ریال هزینه انجام و تمام معابر فرعی و اصلی نام گذاری شده است.

– گرفتن تسهیلات وام مسکن جهت بهسازی ۲۰مورد در روستا

– نصب تابلو شهدا، نصب تابلو ورودی روستا با هزینه مبلغ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون ریال

– نصب ایستگاه اتوبوس مورخ ۱۳خرداد۹۱ با مبلغ ۱۵/۱۵۰/۰۰۰هزینه

– نصب سطل زباله در روستا در چهار مرحله با مبلغ هزینه ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال

– در ۲۹مهر ۸۷ مبلغ ۹/۹۵۰/۰۰۰ هزار ریال برای خرید وسایل پارک کودک هزینه کرده ایم.

– جهت ساختمان دهیاری حدودا مبلغ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال هزینه شده است

– در دو مرحله جابجایی تیر تلفن با مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال صورت گرفته است.

گفتنی است این روستای ما امکاناتی مثل خانه بهداشت، مهدکودک، ساختمان دهیاری، خانه عالم، نانوایی، زمین ورزشی  دارد.

در پایان از مسئولین محترم که در همه زمینه ها با ما همکاری لازم را داشته اند، درخواست می شود که در زمینه آسفالت روستا هم تسهیلات اختصاصی بدهند؛ حیف است روستایی که این قدر بازگشایی معابر داشته و تمام کوچه ها و معابر آن جدول کاری و تیرهای تلفن و برق آن جابه جا شده و آماده آسفالت می باشد، به خاطر نداشتن بودجه آسفالت نشود و همه این اقدامات بی نتیجه رها شود.»

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.