دغدغه های فرهنگی، انتظامی و نظارتی فرمانده پلیس در گفتگو با خبرنگاران: تاکید بر نقش رسانه ها در برملا کردن مفاسد اقتصادی

 

استراتژی پلیس جامعه محوری و مردم مداری است

از کنسرت های مجوز دار حمایت می کنیم

نزاع، سرقت و مواد مخدر بیشترین جرایم سطح شهرستان

فرماندهی-انتظامی-نیشابورامیرحسین دهنوی – اولین جلسه فرمانده نیروی انتظامی نیشابور پس از تصدی این پست ، صبح روز یکشنبه با حضور معاونین و خبرنگاران برگزار شد.
در ابتدای جلسه با بیان اینکه  نیشابور با جمعیت۴۳۳ هزار نفری ، بیست و هفتیمین شهر پرجمعیت کشور است که از هفت مرکز استان جمعیت بیشتری دارد واز سویی شهری است که مرکز تمدن وعرفان می باشد به همین دلیل جزو حساس ترین  و مهمترین شهرهای کشور است وظیفه پلیس در چنین شهری بسیار سنگین و خطیر است وقطعا پلیس باید درایت و هوشمندی بالایی داشته باشد.

آقابیگی با تشریح راهبرد های نیروی انتظامی گفت: استراتژی پلیس جامعه محوری و مردم مداری است که در یک مثلث امنیتی یک رأس آن نیروی انتظامی، یک رأس تجهیزات و رأس دیگر آن هم مردم هستند وما با کمک مردم در اجرای وظایف خطیر خود به خوبی عمل خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی در تشریح برنامه های نیروی انتظامی در مقوله ی حجاب گفت: قطعا موضوع بدحجابی جزو دغدغه های بسیاری از مردم و مسئولین است که باید با همکاری ارگان های مرتبط با مقوله ی حجاب و از طریق فرهنگ سازی در بین مردم بتوانیم تاثیرگذاری بیشتری را در این مورد ایجاد کنیم.

موتورسیکلت سوارانی را که کلاه ایمنی و گواهینامه ندارند توقیف می کنیم

آقابیگی در خصوص مشکلات موتورسیکلت سواران گفت: ما در راستای حفظ جان شهروندان ، عملیات توقیف موتورسیکلت سوارانی را که فاقدکلاه ایمنی و گواهینامه و بیمه می باشند، را به اجرا گذاشته ایم.

وی با بیان اینکه ۴۰درصد مصدومان و کشته ها را  موتورسیکلت سواران و۵۰درصد را عابرین پیاده تشکیل می دهند گفت : به دلیل اهمیت این موضوع و جلوگیری از افزایش مصدومان ، با موتورسواران متخلف برخورد و موتورسیکلت خاطیان را به پارکینگ منتقل می کنیم. بر همین اساس اولویت ما در کاهش آمار تصادفات ناشی از رانندگی برخورد با موتورسیکلت سوارانی است که فاقد کلاه ایمنی هستند. آقابیگی در خصوص دوربین های فعال در سطح شهر گفت: یازده دوربین نظارتی و چهار دوربین کنترل سرعت در سطح شهر فعال است که حداکثر سرعتی ثبتی در کمربندی امام رضا ۱۷۰ کیلومتر و در بلوار جمهوری ۱۲۲ کیلومتر برساعت با استفاده از این دوربین ها ثبت شده است . آقابیگی اشاره ای هم به ترافیک داشت و گفت: در بحث ترافیک دو کار خلاقانه انجام داده ایم اهدای گل به عابرین پیاده ای که پشت چراغ قرمز ایستاده اند و دیگری هم اندیشی با روحانیت در بحث ترافیک و استفاده از آموزه های دینی توسط ما در این حوزه برای اولین بار در سطح کشور

از کنسرت های مجوز دار حمایت می کنیم

آقا بیگی در رابطه با لغو  کنسرت ها به خبرنگار خیام نامه گفت:ما با کنسرتی که شورای تامین شهرستان که نیروی انتظامی هم عضوی از آن است ، اجازه برگزاری آن را بدهند هیچ مشکلی نداریم و برقراری امنیت آن را برعهده می گیریم . وی ادامه داد  اگر فرایند کسب مجوز مراحل قانونی خود را طی کند ما هم تامین امنیت آن را طبق وظیفه خود انجام می دهیم. و با کنسرتی که مغایر شئون اسلامی باشد  یا هنجارشکنی در آن وجود داشته باشد مخالفیم و اجازه برگزاری آن را نمی دهیم.

نزاع،سرقت و مواد مخدر،بیشترین جرایم سطح شهرستان

آقابیگی با اعلام اینکه نزاع، سرقت و مواد مخدر بیشترین جرایم سطح شهرستان هستند، گفت : باید آستانه صبر مردم را بالا برد تا بر سر هر موضوع کوچکی با هم درگیر نشوند. وی یاد آور شد که  بیشترین مشکل شهرستان در بحث سرقت ها به خاطر موتور سیکلت هاست و بیشتر جرایم سرقت های خرد و کوچک هستند.

آقابیگی با اشاره به اینکه اعتیاد نیاز به فرهنگ سازی دارد  گفت: ما اکنون در زمینه برخی مجرمان با دور باطل مواجهیم .به گونه ای که سارقان معتاد دستگیر و راهی زندان می‌شوند و بعد از تحمل حبس در دوران آزادی ، دوباره به اعتیاد ونیز برای تأمین هزینه آن به سرقت روی می‌‌آورند.

استخدام نیرو در خرداد ماه

فرمانده انتظامی نیشابور در خصوص کمبود نیرو در اماکن انتظامی گفت: برای تأمین نیرو باید از ستاد مرکزی تصمیم گیری شود تا نیروی مورد نظر تأمین شود و در خرداد۹۵ فرآیند استخدام نیروی جدید را داریم.

آقا بیگی در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین امنیت سرمایه گذاری و کارآفرینی در شهر گفت: به عنوان ارگانی که باید امنیت مباحث اقتصادی را برعهده بگیری برنامه های زیادی را برای تأمین امنیت فعالیت های اقتصادی داریم تا مردم با آرامش به فعالیت در حوزه اقتصادی بپردازند.

اماکن عرضه قلیان را پلمپ می کنیم

آقابیگی  با اشاره پلمپ  قهوه خانه ها گفت: ما با تمامی قهوه خانه هایی را که درآن جا قلیان عرضه شود، به شدت برخورد می کنیم. هرچندباید گفت که در این مورد هم نیاز  به فرهنگ سازی داریم وباید بپذیریم که با جمع آوری قهوه خانه های سطح شهر مشکل آنچنان حل نمی شود، بلکه باید به سمتی برویم که بتوانیم با فرهنگ سازی در کاهش مصرف قلیان در بین مردم و جوانان مصرف آن را کاهش دهیم.

تخلفات فضای مجازی را به دقت رصد می کنیم

آقابیگی با بیان اینکه نیشابور جزو پنج  شهرستانی است که پلیس فتا در آن فعالیت می کند گفت:ما اشراف بسیار بالایی در فضای مجازی داریم و پلیس با تمام توان و امکانات فنی فضای مجازی را دائم رصد می کند و همشهریان می توانند با دیدن هر گونه تخلف در فضای مجازی به پلیس اطلاع دهند تا ما متخلفین را دستگیر کنیم.

وی در ادامه با اشاره به  حادثه قتل کودک چهار ساله ای که در هفته گذشته اتفاق افتاد گفت: در این  زمینه ۳ نفر مظنون در حوالی روستای ده‌سرخ  بخش میان‌جلگه بازداشت شده ا ند که به دلیل باز بودن پرونده برای این که در روند تحقیقات خللی ایجاد نشود ، نمی‌توانیم اطلاعات آن رامنتشر کنیم.

با مفاسد اقتصادی برخورد می کنیم

آقا بیگی در تصریح وظایف نیروی انتظامی به عنوان ضابط قوه قضاییه درپیشگیری از تخلفات مسئولین به خبرنگار خیام نامه گفت: نیروی انتظامی در هر جایی که مسئولی تخلفی انجام دهد می تواند به عنوان ضابط قوه قضاییه پرونده را پیگیری و متخلفین را به مراجع قانونی معرفی کند.وی با بیان این که رسانه ها نقش بسیار بزرگی در برملا شدن مفاسد اقتصادی دارند گفت: از همه رسانه ها درخواست می کنیم که با گزارشات همراه با دلیل و مدرک خود  نیروی انتظامی را در مبارزه با مفاسد اقتصادی همراهی کنند.

دستگیری کیف قاپ های حرفه ای

اکبر آقا بیگی در حاشیه این جلسه از دستگیری کیف قاپ های حرفه ای شهرستان نیشابور طی سه عملیات ویژه در سحرگاه شنبه خبر دادو گفت: از ابتدای ماه جاری و با دریافت گزارش های بسیار زیاد از کیف قاپی ها در سطح شهرستان این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت که در گام اول پایش گسترده موتورسیکلت های سطح شهر طی هفته گذشته با هدف شناسایی این سارقان آغاز و در این پایش ۶۰ موتورسیکلت توقیف گردیدکه از این تعداد پنج موتور سرقتی بود که در ادامه این پیگیری ویژه و با اطلاعات به دست آمده در طرح پایش موتورسیکلت ها و با توجه به کار گسترده اطلاعاتی سحرگاه دیروز این سارقان شناسایی و با هماهنگی دادستان شهرستان طی سه عملیات مختلف هر سه سارق که در مخفی گاه های خود مخفی شده بودند دستگیر شدند. وی تاکید کردکه در این عملیات تمام کیفهای سرقت شده کشف شد و کیف قاپ ها به سرقتهای انجام شده در سالهای ۹۴ و ۹۵ اعتراف کردند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.