دعوت مبهم در صحن علنی مجلس:چرا دولتی‌ها به شیراز می‌روند، اما به نیشابور نمی‌ آیند!

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در نطقی میان دستور در صحن مجلس، بدون دعوت از مقامی مشخص برای سفر به نیشابور، در سخنانی گلایه آمیز گفت: چطور است که روزهای مربوط به سعدی و حافظ، برخی وزرا و دولتی‌ها به شیراز سفر می‌کنند، ولی در روز عطار و خیام از مسئولین ارشد وزارت ارشاد، میراث فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون آموزشی به نیشابور سفر نمی‌کنند.

این نماینده مجلس به این که دعوت از وزرا برای سفر به نیشابور چه زمانی و از سوی چه مقامی به عمل آمده است، اشاره ای نداشت اما از عدم حضور مسئولان اجرایی رده اول در نیشابور و به مناسبت روزهای ملی خیام و عطار انتقاد کرد و از رییس جمهور خواست برنامه حضور وزرا یا معاونان رییس جمهور به نیشابور در این مناسبت، جزوی از برنامه های سالانه برخی اعضای کابینه باشد.

به گزارش فارس، هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس در نطق میان دستور خود در صحن علنی پس از محکوم کردن اقدام خصمانه ترامپ علیه سپاه افزود: از رئیس‌جمهور می‌خواهم در هیئت دولت از مسئولین و وزرا و معاونین مربوطه بخواهند که روزهای ملی جمهوری اسلامی ایران را در برنامه‌های سالانه شان قرار دهند؛ امروز نگاه نیشابوری ‌ها منتظر ورود یکی از وزرا و رئیس جمهور به این شهر هستند.

نماینده نیشابور، از نطق میان دستور مجلس به عنوان دعوت نامه ای برای روزهای ملی خیام و عطار استفاده کرد اما بدون نام بردن(!) از وزیر یا اشخاص مورد نظرش افزود: مردم نیشابور درخواست عدالت محوری داشته و در بیست و پنجم فروردین ماه منتظر «یکی از عزیزان هیئت دولت» هستیم که به شهر ما بیایند.

چنارانی در ادامه این سخنان گلایه گونه، توقع خود را این گونه بیان کرد: چطور است که روزهای مربوط به سعدی و حافظ برخی وزرا و دولتی‌ها به شیراز سفر می‌کنند ولی در روز عطار و خیام از مسئولین ارشد وزارت ارشاد، میراث فرهنگی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، کمیسیون فرهنگی و کمیسیون آموزشی کسی به نیشابور سفر نمی‌کند.

گفتنی است فرصت نطق میان دستور، بر اساس نام نویسی قبلی نمایندگان و با قرعه کشی در اختیار ایشان قرار می گیرد و نمایندگان معمولا از این فرصت پارلمانی برای طرح روشن، منجز، کوتاه و فشرده دیدگاه های خود در مورد مهم ترین مسایل ملی و مطالبات مهم مربوط به حوزه  انتخابیه خود استفاده می کنند.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.