دست رد پلیس بر رشوه ۱۵۰ میلیون ریالی خریداران کابل های سرقتی

دست رد پلیس بر رشوه ۱۵۰ میلیون ریالی خریداران کابل های سرقتی

ماموران وظیفه شناس کلانتری ۱۱ طالقانی شهرستان نیشابور با صحت عمل خود رشوه ۱۵۰ میلیون ریالی خریدارانن کابل های سرقتی را رد و مبلغ مورد نظر را صورت جلسه و ضمیمه پرونده کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: در پی سرقت سیم و کابل های برق در سطح شهرستان به خصوص در محدوده بلوار بعثت جلسات ویژه ای تشکیل و با برنامه ریزی های انجام شده گشت های نا محسوس افزایش وو رد زنی های پلیسی و اطلاعاتی برای شناسایی سارق و یا سارقان و همچنین مالخران به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرارر گرفت.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود :ماموران تجسس کلانتری ۱۱ طالقانی حدود ساعت ۲ بعداز ظهر متوجه شدند که تعداد دو نفر از خریداران کابل های سرقتی حدود چهار هزار متر انواع سیم و کابل های سرقتی را در زیر زمین یک منزل در بلوار بعثت نگهداری و قصد انتقال و آب کردن آنها را داردند که بلافاصله دوتیم از تجسس کلانتری ۱۱ طالقانی به اتفاق رییس کلانتری و کارشناسان اداره برق به محل اعزام شدند.

وی خاطر نشان کرد:ماموران پس از هماهنگی های مقام قضایی در بتازرسی از محل مشاهده کردند حدود چهار هزار متر سیم انواع کابل های سرقتی اداره برق دپو شده که مالخرانن به ماموران انتظامی در ازای سرپوشی از اجرای قانون مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال رشوه که مبلغ ۱۰۰میلیون ریال آن به صورت نقد بود را پیشنهاد دادند که ماموران مراتب را صورت جلسه و مبلغ رشوه را ضمیمه پرونده کردند.

سرهنگ حسینی ضمن اشاره به هزینه های بالای نصب سیم و کابل های برق تصریح کرد:برابر اظهارات کارشناسان اداره برق حدود یک میلیارد ریال به منظور نصب همین مقدار کابل برای دولت هزینه دارد که متاسفانه افرادی بدون توجه به این نکته هاآن ها را با کمترین قیمت به فروش و خریداران نیز برای افزایش سود خود اقدام به خرید اموال مسروقه می کنند.

شایان ذکر است ماموران شرکت کننده در این عملیات به صورت ویژه از سوی فرمانده انتظامی شهرستان تقدیر و متهمان پس از تشکیل پرونده برای تاحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

شاگرد سارق،حساب بانکی صاحبکار خود را خالی کرد

سارق اینترنتی که از حساب بانکی صاحب کار خود اقدام به سرقت می کرد، در شهرستان نیشابور دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور بااعلام این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای شهرستان و اعلام سرقت اینترنتی از حساب بانکی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ حسینی افزود:کارشناسان پلیس فتا با تحقیقات فنی و پلیسی در فضای مجازی دریافتند که حدود ۱۵میلیون ریال از حساب شاکی توسط فرد یا افرادی برداشت شده است و خریدهای اینترنتی نیز انجام شده که ماموران انتظامی با انجام تحقیقات و رصد دقیق فضای مجازی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

حسینی اظهار داشت: وی مدتی قبل با عنوان شاگرد برای شاکی کار می کرده که با سو استفاده از اعتماد وی با برداشتن رمز دوم کارت صاحبکار چندین مورد خرید اینترنتی انجام داده است.

سرهنگ حسینی ضمن اشاره با ارجاع پرونده به مرجع قضایی از شهروندان خواست به هیچ عنوان کارت های عابر بانک خود را در اختیار دیگران قرار نداده و در بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به تعویض رمز دوم کارت های عابر بانکی خود اقدام نمایند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.