دستگیری ۳ سارق گوسفند و مالخر

با توقیف یک دستگاه کامیون در جاده نیشابور به تربت حیدریه، ۳۶ راس دام قاچاق به ارزش ۷۰ میلیون تومان کشف شد

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور، ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در محور نیشابور- تربت حیدریه به یک دستگاه کامیونت حامل دام زنده مشکوک و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. سرهنگ حسین دهقان پور افزود: ماموران پس از بررسی مدارک راننده و در بازرسی از این خودرو ۳۶ راس گوسفند زنده ی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز بهداشتی و حمل را کشف کردند.

وی با بیان این که کارشناسان ارزش احشام کشف شده را حدود ۷۰۰ میلیون ریال  برآورد کرده اند، افزود: در این زمینه یک  متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شدند. رییس پلیس نیشابور افزود: با توجه به این که بسیاری از بیماری های خطرناک قابل سرایت به انسان و در واقع مشترک بین دام و انسان است، جابه جایی و نقل و انتقال این گونه احشام بدون مجوزهای بهداشتی می تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد.

در همین حال، و در خبری دیگر، پلیس نیشابور از دستگیری سارقان احشام در نیشابور خبر داد. به گفته رییس پلیس شهرستان، ۳ سارق  و مالخر احشام هفته گذشته در نیشابور دستگیر شده اند. به گفته دهقان پور، با گزارش سرقت های سریالی احشام در روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیشابور، کارآگاهان پلیس تحقیق در این باره را آغاز  و ۲ سارق  و یک مالخر را دستگیر کردند. سرهنگ دهقان پور افزود: متهمان تاکنون به ۶ فقره سرقت احشام اعتراف کرده اند و در بازرسی از مخفیگاه مالخر دستگیر شده، ۲۳ راس دام سرقتی کشف و تحویل مالباختگان شد. به گفته کارشناسان، با توجه به کاهش ارزش ریال، قاچاق گسترده دام به یکی از معضلات اقتصادی و حتی اجتماعی تبدیل شده که کمبود گوشت و افزایش قیمت آن را در پی داشته است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.