دستگیری عامل سواستفاده ۸۵۰ میلیونی یک بانک در نیشابور

dastgiri-ghatel-dastgiriامیرحسین دهنوی– فرمانده انتظامی نیشابور از دستگیری کارمند یکی از بانک های این شهرستان به عنوان عامل سو استفاده بیش از هشت و نیم میلیارد ریال از وجوه مشتریان این بانک خبر داد.

هفته گذشته گزارشی مبنی بر سو استفاده در یکی از شعب بانک های به پلیس نیشابور اعلام شد. در پی این گزارش، تحقیقات ماموران آغاز و در بررسی ها، ابعاد جدیدی از این پرونده برای ماموران آشکار شد.

در یکی از روزهای آغاز هفته، یکی از کسبه نیشابور، که اواخر سال ۹۳ با راهنمایی یکی از کارکنان بانک ک. حدود سیصد میلیون تومان بابت خرید سهام نزد یکی از شعب آن سپرده گذاری کرده بود، در نبود کارمند مذکور برای بازپس گیری اصل سرمایه خود به شعبه آن بانک مراجعه می کند اما با کمال تعجب با پاسخ باجه دار بانک مبنی بر خالی بودن حسابش مواجه شد.

مشتری غافلگیر شده، که از شوک شنیدن سخنان باجه دار عرق سردی به پیشانی ش نشسته بود، اقدام جست و جوی مسئول شعبه برای پیگیری موضوع کرد. اما مسئول شعبه، که همان کارمند مورد اعتماد و طرف مشورت این مشتری برای سپرده گذاری بود، در شعبه حاضر نبود. همکاران او نیز به کاسب پریشان اعلام کردند که اساسا مبلغ سیصد میلیون تومان مورد ادعا به حساب او واریز نشده است.

وی به ناچار با مراجعه به پلیس خواستار پیگیری موضوع می شود.

به گفته رییس پلیس شهرستان، پیگیری های بعدی نیروی انتظامی حاکی از آن بود که رئیس شعبه مذکور با استفاده از موقعیت شغلی و اعتماد مشتریان اصل سرمایه افراد را به سایر حساب های بانکی خود منتقل کرده و در عوض سود سپرده آنان را به حساب مشتریان واریز می کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی نیشابور با بیان این که متهم ۴۱ ساله با دستور مقام قضایی دستگیر شده است، افزود: فرد دستگیر شده تاکنون سابقه کیفری نداشته و با توجه به شواهد احتمال افزایش تعداد شاکیان بسیار زیاد است.

آقابیگی افزود: با مطرح شدن این شکایت و آگاه شدن سایر مشتریان بانک، تا کنون هشت نفر به صورت رسمی شکایت خود را اعلام کرده اند. آن چه تا اینجا مشخص است، حاکی است که فرد دستگیر شده  تاکنون بیش از ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از این هشت نفر وجه دریافت کرده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.