دستگیری سرایدار کلاهبردار مسجد

21مرد کلاهبردار به بهانه وام ۳۰۰ هزار تومانی بلاعوض، اعتماد مالباختگان را جلب می‌کرد. او با این اعتماد، با شگرد زیارت کربلا، از آنها پول دریافت کرده و نقشه کلاهبرداری‌اش را اجرا می‌کرد

چندی پیش کارآگاهان مبارزه با کلاهبرداری شهرستان نیشابور در جریان کلاهبرداری‌های سریالی از سالخوردگان قرار گرفتند. شکایات مطرح شده، حکایت از آن داشت که مرد جوانی با ظاهری موجه و معقول، بعد از جلب اعتماد شهروندان به بهانه تورهای زیارتی از آنها مبالغی پول دریافت کرده و متواری شده است.

در تحقیقات آن زمان «خیام نامه» مشخص شده بود که فرد مزبور، که سرایدار مسجد محل بوده است، پس از اخذ صدها میلیون تومان پول از مزدم به بهانه اعزام آن ها به عتبات در عراق، ناپدید شده است.

به‌دنبال شکایات سریالی، تحقیقات کارآگاهان آغاز شد و در نخستین گام، چهره‌نگاری متهم فراری صورت گرفت. با به‌دست آمدن تصویر فرضی متهم جوان، تحقیقات گسترده در این رابطه ادامه یافت و درنهایت وی در یکی از شهرستان‌های اطراف شناسایی شد.

به گفته فرمانده انتظامی نیشابور کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری، با نیابت قضائی راهی محل شده و متهم جوان را دستگیر کردند. مرد جوان در مواجه با شکات و مدارک پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت: چندی پیش تصمیم به کلاهبرداری گرفتم. برای جلب اعتماد شهروندان، به آنها وام‌های ۳۰۰ هزار تومانی بلاعوض داده و به این ترتیب اعتماد آنها را جلب می‌کردم.

سرهنگ آقا بیگی ادامه داد: سوژه‌هایم بیشتر افراد سالخورده بودند، علت انتخابم این بود که سالخورده‌‌ها، علاقه زیادی به سفرهای زیارتی دارند و به راحتی اعتماد می‌کنند. بعد از جلب اعتماد، از هر کدام از آنها مبلغ ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گرفته و در مقابل برگه تایپ شده‌ای را به عنوان رسید به آنها می‌دادم. بعد از اینکه از افراد زیادی کلاهبرداری کردم؛ با پول‌هایی که به‌دست آورده بودم متواری شدم.

اقا بیگی افزود: متهم که سوابق متعدد کیفری در پرونده خود دارد، در تحقیقات به ۳۱۷ مورد کلاهبرداری اعتراف کرده است. تحقیقات برای شناسایی مالباختگان احتمالی این پرونده همچنان ادامه دارد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.